Öğrenciler, Ege Bölgesini, Manisa’yı ve Salihli’yi tanımaları, milli tarihimizi, milli kültürümüzü kavramaları, yaşadıkları çevrenin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin farkına varmaları, sahip çıkmaları, yarışma heyecanı içerisinde kardeşlik birlik ve beraberlik duygularının pekişmesi amacıyla Şehrim Benim Evim Manisa Projesi kapsamında düzenlenen Bilgi Yarışmasının bölge finali Salihli'de yapıldı.

Bilgi Yarışmasının Bölge Finalleri Salihli’de Yapıldı (6)

Salihli, Demirci, Köprübaşı ve Ahmetli ilçelerinden ilçe birincisi ortaokulların katıldığı yarışmanın sonucunda; Salihli Rüştü Akbıyıkoğlu Ortaokulu birinci Ahmetli Altı Eylül Ortaokulu ikinci Demirci Ziya Gökalp Nurettin Kelem ve Köprübaşı İmam Hatip Ortaokulu üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren okullara hediyeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, Şube Müdürü Hasan Karakuş, Salihli Milli Egemenlik Ortaokulu Müdürü Muhammed Mustafa Demir ve Jüri Başkanı Berat Durgut tarafından verildi.

Bilgi Yarışmasının Bölge Finalleri Salihli’de Yapıldı (1)

İlçe Milli Eğitim Müdürü öğrencileri tebrik etti

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, ilçelerini temsilen yarışmaya katılan tüm öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Bilgi Yarışmasının Bölge Finalleri Salihli’de Yapıldı (5)

Jüri, yarışmada emeği geçen herkese teşekkür etti

Jüri, sunucu ve teknik masada görevli öğretmenlere ve yarışmaya ev sahipliği yapan Salihli Milli Egemenlik Ortaokulu Müdürlüğüne emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Bölge yarışması birincisi olarak il finalinde Salihli’yi Salihli Rüştü Akbıyıkoğlu Ortaokulu temsil edecek.  

Manisalılar kartlı su sayacının kaldırılmasından memnun Manisalılar kartlı su sayacının kaldırılmasından memnun

Bilgi Yarışmasının Bölge Finalleri Salihli’de Yapıldı (4)

Bilgi Yarışmasının Bölge Finalleri Salihli’de Yapıldı (3)

Kaynak: İHA