Yunsemre Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilim Yunusemre, her sene olduğu gibi bu senede farklı kurslarla çocukların yazı dolu dolu geçirmesini sağlayacak. 

Açıklacak kurslarla çocuklara bilimi sanatsal aktiviteler aracılığıyla sevdirmek ve bilimsel düşünceyi aşılamak amaçlanıyor. Ayrıca  öğrenciler, sunulan farklı atölye seçeneklerinden kendilerinin ilgi ve becerilerine yönelik olanları keşfedip, bilimin eğlenceli yüzünü tanıma şansı elde edebilecek.

Obotik Kodlama (2)

Kurslar ücretsiz

Ücretsiz olan kurslar 7 farklı atölyede farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlandı. Kurslar 1, 2 ve 4 günlük ile uzun dönem (1 haftalık, 2 haftalık ve 4 haftalık) programlar olacak şekilde hazırlandı.kurslar 1 Temmuz’da başlayacak.  

Robotik kodlamadan İHA yapımada kadar her şey var

1 Temmuz'da açılacak olan kurslarda robotik kodlama, İKA yapımı, elektronik programlama, İHA yapımı ve drone yapımı gibi eğlenceli ve öğretici etkinliklerle beraber oryantiring akıl-zeka oyunları ve doğa keşifleri yer alacak.

Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuru duyurusu yayımlandı Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuru duyurusu yayımlandı

Öte yandan yaz kurslarına kayıt yaptırmak isteyen veliler, https://t3kys.com/tr/program/reservationForm/1984/7174 linkinden kayıt olabileceği gibi detaylı bilgiyi 444 62 09 numaralı çağrı merkezini arayarak öğrenebilecek.

Bilim Yunusemre’de yaz kursları başlıyor

Muhabir: RESULENUR KANTAR