Konu derinlemesine incelenirken kiralık katil iddiası üzerinde duruldu. Daha önce cezaevine giren Osman adındaki birinden şüphelenildi. Programa katılan Osman,"12 yıl 6 ay cezam var, 1 ay girdim, yattım, çıktım" dedi. Duruma şaşıran Müge Anlı sebebini sordu. Avukat Rahmi Özkan ise bu durumun sebebini açıkladı.

Muhtar azası Gökhan Tombak'ın eşi Asuman Tombak, kocasının katil ya da katillerinin bulunması için araştırmacı gazeteci Müge Anlı'dan yardım istedi. Tombak, 1 Aralık 2022'de evinin önünde tüfekle vurulmuş bir halde bulundu.

14 Şubat 2024 TV Yayın akışı, bugün televizyonda ne var? ATV, Show TV, TV8, Kanal D, Star TV, NOW TV, TRT1 14 Şubat 2024 TV Yayın akışı, bugün televizyonda ne var? ATV, Show TV, TV8, Kanal D, Star TV, NOW TV, TRT1

Canlı yayında konu işlenirken Gökhan Tombak'ın, muhtarın eşiyle arasında yasak aşk olduğu öne sürüldü. Hatta muhtarın köyde daha önce hapis yatan Osman isimli bir kişiden Gökhan Tombak'a zarar vermesini istediği iddiası yayına taşındı. Bu iddiaların ardından Osman isimli şahıs canlı yayına çıktı.

Yayına katılan Osman isimli şahıs daha önce neden cezaevine girdiğini açıkladı. Osman, "Adam kaldırmaktan 12 yıl 6 ay cezam var, 1 ay yattım, çıktım" dedi.

Müge Anlı ise durum karşısında şaşırarak "Nasıl 12 yıl bir ay yatınca çıkıyor?" diye sordu. Sebebini açıklayan Avukat Rahmi Özkan, "Pandemiden dolayı son 10 Yıllık İnfaz Yasası çıktı. 10 yılı affettiler. 10 yılın üzerinde olan cezalar silindi. Kalanını yatacak. Bu yönden kanun çıktı, meclisten" ifadelerini kullandı.

Kaynak: MYNET