Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Cumhur İttifakı Yunusemre Belediye Başkan Adayı Mehmet Çerçi’nin bu kez durağı Yuntdağ köyleri oldu. Demirci, Sakallı, Recepli, Asmacık ve Uzunlar Mahallesi’nde vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. 

Belediye başkanlığı süresince Yuntdağı’na önemli projelere imza attıklarını vurgulayan Çerçi,

“Demirci Mahalle’mizde 710 adet fidan dağıtımı yaptık ve bin ağacımızı aşıladık. Sakallı’da okulumuzu ve mahallemizdeki camimizde tadilat çalışması gerçekleştirdik. Mahalle sakinlerimizin özel günlerinde kullanabilmesi için çok amaçlı salonu hizmete sunduk. Arazi yollarımızın açılmasını sağlarken, üreticimize 794 adet fidan dağıtımı ve bin ağacımızın aşılamasını yaptık. Recepli’ye düğün salonu kazandırdık. Öğrencilerimize okul forması ve kırtasiye malzemesi yardımı yaptık. Asmacık’a düğün salonunun yanı sıra gençlerimiz için halı sahası kazandırdık. Mahallemizde Manisa Dokuma Atölyesi oluşturduk. Asmacıklı üreticilerimize  815 fidan desteği verirken, bin ağacımızın aşılamasını yaptık. Uzunlar Mahallesi’ne bir düğün salonu yaptık.” İfadelerinde bulundu.

Üreticilere destek verildi

Mahallelerin bakım ve onarımlarına önem verdiklerini ifade eden Başkan Çerçi, tarımsal sulamada da üreticilerinin yanında olduklarının altını çizdi. Çerçi,

“Çocuklarımız için bir takım yeni oyun gurubu oluşturduk. 105 fidan ile 5 arı kovanı dağıttık ve 6 bin 244 ağacımızın aşılamasını yaptık. Saydığımız tüm mahallelerde park, bahçe ve yeşil alanlarımızın bakım onarım çalışmasını gerçekleştirirken, mahalle içerisindeki yollarımıza parke döşemesi yaptık. Üreticilerimizin tarımsal sulama yenileme çalışmalarına destek verdik. Köy meydanımızın aydınlatma çalışması yaptık. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza eşya, kıyafet, ramazan erzak kolisi, kurban eti dağıttık” ifadelerinde bulundu.

“Önemli olan vatandaşımızın memnuniyeti”

Vatandaşın memnuniyetinin önemine dikkat çeken Cumhur İttifakı Adayı Çerçi,  her zaman hizmet odaklı olduklarını belirtti. Eksikliklerin olduğunu ifade eden Çerçi,

“Biliyoruz ki hala eksiklerimiz var. Bu dönemde eksiklerimizi gidereceğiz. Bazıları Yuntdağı'na çok hizmetler yaptığımız için bizi eleştiriyor. Ama bizim için önemli olan vatandaşımızın memnuniyeti. Yuntdağı'nda vatandaşlarımızın gönlüne girdiğimizi biliyorum. Bizim gönlümüz her zaman Yuntdağı'nda. Bizler her zaman kendimizi hizmete adadık. Asla iş yapmaktan yorulmadık, yorulmayız da.” İfadelerinde bulundu.

Çerçi “Yuntdağı Insanı Belediyeyi Vermez” (4)

“Siz bizsiniz, biz ise siziz”

Yuntdağı'ndaki mahallerine hizmet yapmaya devam edeceğini söyleyen Çerçi isim vermeden rakip adayalrı eleştirdi. “Birileri pusuya yatmış bekliyor” diyen Çerçi,

“Yuntdağlılar yanlış yere oy vermez. Bunu çok iyi biliyoruz. Çünkü siz bizsiniz, biz ise siziz. Gönlünüzden ve aklınızdan ne geçiyorsa bizimde gönlümüzden ve aklımızdan aynısı geçiyor. Birileri pusuya yatmış bekliyor. Birileri birileriyle DEM'leniyor. Belediyeyi almak istiyorlar. Ama Yuntdağı insanı belediyeyi vermez. Çünkü Yuntdağımızın gönlü bizde, bizim gönlümüz Yuntdağı’nda” şeklinde konuştu.

Akhisar Süleymanlı’da satılık zeytinlik Akhisar Süleymanlı’da satılık zeytinlik

Çerçi “Yuntdağı Insanı Belediyeyi Vermez” (1)Çerçi “Yuntdağı Insanı Belediyeyi Vermez” (3)08-5


 

Kaynak: Derya Öztürk