Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, memleketi Manisa’da oyunu kullandı.  Yunusemre ilçesinde bulunan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ilkokulunda 1174 No'lu sandıkta saat 10.00'da oyunu kullanan Özel'e eşi Didem Özel ve kızı İpek Özel eşlik etti. 

Chp Genel Başkanı Özgür Özel Manisa'da Oyunu Kullandı  (2)

Oy kullanma işleminin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, önemli mesajlar verdi.

"Seçimin huzur ve güven içinde gerçekleşme temenni ediyorum"

Chp Genel Başkanı Özgür Özel Manisa'da Oyunu Kullandı  (6)

Özel, yaptığı açıklamada,

“Vatandaşlarımız da ülkenin 5 yıllık geleceğindeki yerel yöneticilerini seçmek için sandık başındalar. Öncelikle bu demokrasi şölenine katkı veren herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye'deki başta muhtar adayları olmak üzere hangi siyasi partiden olursa olsun yönetim noktasında iddia koyan, aday olan ve seçmenden oy isteyen herkese başarılar diliyoruz. Seçim geçmiş süreçlerde elbette siyasi tartışmalar oldu. Şikayet ettiğimiz haksızlıklar oldu. Ancak çok büyük aksilikler olmadan, çok büyük kaza olmadan, çok üzücü olaylar olmadan bugüne kadar geldik. Dün Bursa'da yaşanan bir olayda hayatını kaybeden bir vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Yüksek Seçim Kurulunu takip ediyoruz. Sayın başkanın ifadesiyle şu ana kadar Türkiye'de seçimin sorunsuz ilerlediği söyleniyor. Siyasi partimize mensup herkese ve sözüme değer veren herkese zaman zaman seçimlerde tansiyon yükselebilir. İstenmeyen olaylara gebe bir takım durumlar ortaya çıkabilir. Herkese bugün sakinliğini koruması, itidalli davranmaları, seçimin huzur ve güven içinde gerçekleşme temenni ediyorum. Sandıklar açıldığı andan sonuçlar ilan edilene kadar süreçte özellikle kazanma sevinciyle kutlamalarla ilgili noktada tüm vatandaşlarımızı en önce silahlardan uzak durmaya davet ediyoruz Günlerde olmadık bir sevinç gösterisindeki kullanılan bir kurşun bir hayatı kaybedilmesine bir evladımızın kaybedilmesine sebebiyet verebiliyor. Silahlardan uzak durmayı öneriyorum. Yine partimize mensup veya bize oy atıp Sonuçlardan memnun olacak kişiler. Elbette sevinç gösterileri olacaktır” dedi.

Akhisar'da satılık mesken Akhisar'da satılık mesken

"Bu seçimin kaybedeninin olmadığını hatırlatmak isterim"

Özel,

“Taşkınlıktan uzak durmayı ve bu seçimin kaybedeninin olmadığını hatırlatmak isterim. Sevinç gösterileri sırasında başkalarını üzmek, rencide etmek Türkiye'nin birliğine, beraberliğine zarar verir. Biz bugün belki sandıkta 20 milyon kişiyiz. 30 milyon kişiyiz. Ama yarın Türkiye'de hep beraber 84 milyon kişiyiz. Yarın yüz yüze bakacağız. Siyasiler de böyle yapacak. Vatandaş da böyle yapacak. Seçim geride kalacak. Hep birlikte önümüze bakacağız” diye konuştu.

Chp Genel Başkanı Özgür Özel Manisa'da Oyunu Kullandı  (4)

"Oy sandığa atılana kadar vatandaşın namusudur"

1C6Ab671 18D3 4518 Ace7 972878F2026E

Özel, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye'de her birinin Türkiye üstlendikleri görevi dört dörtlük yapacaklarına inandığım adaylarla halkımızın karşısındaydık. Dilimiz döndüğünce kampanyamızı yaptık. Ama bundan sonra karar milletin ve hepimiz bu karara saygılı olacağız. Bundan sonraki süreçle ilgili de dikkatle takip ediyoruz. Özellikle biraz önce gencecik okul sorumlularımız, kat sorumlularımız, sandık sorumlularımızla merhabalaştık. Bu sabah 8.30 itibariyle partimden yapılan raporlamada Türkiye genelinde % 98 buçuk oranında sandık görevlilerinin gelip yerlerine oturduklarını, ortaya çıkan boşluk hastalık çeşitli aksiliklerden dolayı yedek arkadaşlarımızla ve şu anda adayımızın olduğu hiçbir yerde eksik sandık görevlimizin olmadığını öğrenmiş durumdayım. Bu benim adıma çok önemli bir veridir. Bunun tüm siyasi partiler açısından da olmasını ümit ederiz. Çünkü oy sandığa atılana kadar vatandaşın namusudur. Atıldıktan sonra hangi partiye atıldıysa o partinin namusudur. O şekilde oylar korunacak. Bundan sonraki süreçte hep birlikte başarılı olacağımızı düşünüyorum. Sonuçlar hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Chp Genel Başkanı Özgür Özel Manisa'da Oyunu Kullandı  (1)

Chp Genel Başkanı Özgür Özel Manisa'da Oyunu Kullandı  (3)

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK