Çalışmalarını hız kesmeden devam eden CHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Semih Balaban, burada yaşayan insanların çantada keklik görülerek hizmetten yoksun bırakıldığı ifade etti. Barbaros'un yıllardır ayrımcılığa uğradığını belirten Semih Balaban, Barbaros'a özel hizmetlerimiz olacağını söyledi. 

Barbaros Mahalllesi'nde iftar yapan Yunusemre Belediyesi Başkan Adayı Semih Balaban, iftar sonrasında yaptığı konuşmada, Barbos’un en değerli yerlerden biri olduğunu vurguladı. 
Yıllardır Barbaros’a geldiğini ifade eden Balaban, karşılaştığu manzara karşısında tablo, Barbaros da kararını verdiğini belirtti.

Chp'li Balaban'dan Barbaros'a Özel Projeler (2)

“Barbaros da değişim istiyor”

Mahallenin yıllardır  hizmet almadığı vurgulayan CHP’li Balaban, Barbaros’a özel hizmetlerinin olacağını ifade etti. Balaban,

“Barbaros da değişim istiyor. O değişimi hep birlikte gerçekleştireceğiz. Burada Barbaros’un sakinlerini, Barbaros’un sahiplerini gördüm. Burada halkın ta kendisini gördüm. Onurlu insanları, onuruyla yaşayan, emeğiyle geçinen güzel insanları gördüm. Özellikle altını çizmek istiyorum. Barbaros yıllardır hizmet alamıyor. Barbaros yıllardır negatif ayrımcılığa uğruyor. 31 Mart‘ta hepsini değiştireceğiz arkadaşlar. Biz bugüne kadar hiç kimseyi ayırt etmedik, bundan sonra da belediye başkanı olduğumuzda hangi partiden olursa olsun herkesin belediye başkanı olacağız, herkesi kucaklayacağız. Barbaros'a özel hizmetlerimiz olacak" şeklinde konuştu. 

Saruhanlı 'da aşırı yağış zeytini vurdu Saruhanlı 'da aşırı yağış zeytini vurdu

Balaban’dan Yunuskart uygulması

Mahalle sakinlerine seslenen Semih Balaban,

"Yıllardır aynı anlayışa oy verdiniz. Saygı duyuyorum ama o anlayış size hizmet etmedi. Bir düğün salonu yok, bir kütüphane yok. Bir taziye evi yok. Barbaros yokları oynuyor. İşte bunun temel nedeni şu: Barbaros halkını çantada keklik görüyorlar. Artık çantada keklik olmayacağız arkadaşlar. Mutlaka bir düğün salonu ve sosyal tesisleri hep birlikte gerçekleştireceğiz. 7 gün 24 saat açık bir kütüphaneyi kazandıracağız. Taziye evini kazandıracağız. Kanal boyunu en iyi şekilde düzenleyeceğiz. Ferdi Zeyrek başkanım da Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda Barbaros’un altyapı, su, ulaşım sorunu çözülecek, halk ekmek gelecek. Bir asansörlü üst geçit yapmak bizim boynumuzun borcudur. Genel projelerimiz içerisinde kreşleri yapacağız. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine her gün ücretsiz öğlen yemeği dağıtacağız. Burada ihtiyaç sahibi 500 ailenin Yunuskart ile temel ihtiyaçlarını sağlayacağız. Yunuskart mahalle bakkallarında geçerli olacak, küçük esnaf da kalkınacak. Yunus Süt Projemiz olacak.  İmar konusunda da Barbaros ne istiyorsa onu gerçekleştireceğiz. Halkın dediği olacak" ifadelerini kullandı.

Muhabir: RESULENUR KANTAR