CHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Gülşah Durbay, seçim çalışmalarına devam ediyor. Alabey mahallesinde seçim çalışmalarına devam eden Durbay, kadın istihdamına vurgu yaptı.  Kadınların iş hayatına katılımını desteklenmesi gerektiğini belirten Durbay,

“Şehzadeler Belediyesi olarak kadın komşularımızın iş hayatına katılımını desteklememiz gerekiyor. Kreşlerin kadın istihdamını artırma ve çocuk psikolojisi üzerinde olumlu anlamda etkileri çok yüksek.” ifadelerinde bulundu.  

Chp’li Durbay’dan Alabey Mahallesinin Sorunlarına Kesin Çözüm (5)

“Mahallelerimizin kreş ihtiyaçlarını karşılayacağız”

Kadın istihdamında kreşlerin önemine dikkat çeken CHP’li Durbay,

“O yüzden kreşi olmayan mahallelerimizin kreş ihtiyaçlarını karşılayacağız. 3-6 yaş aralığındaki çocukların yaşıtlarıyla bir arada vakit geçirebilecekleri, eşit eğitimden faydalanabilecekleri kreşlerimizde çocuklar keyifli ve kaliteli vakit geçirerek eğitim alma imkânına ulaşacak” şeklinde konuştu. 

Manisa'da bugün elektrik kesintisi var mı? Manisa'da bugün elektrik kesintisi var mı?

“Otopark sistemleri oluşturulmasına öncülük edeceğiz”

Durbay, Alaybey Mahallesi’nin otopark sorununa dikkat çekti. Alaybey’de en büyük problemlerinden birinin otopark sorunu olduğunu dile getiren Durbay,

“Alaybey’in belki de en büyük problemi otopark sorunu. Mahallelerimizde uygun otomatik park sistemleri oluşturulmasına öncülük edecek ve boş arsa sahiplerini teşvik ederek otopark alanları oluşturacağız. Hemşehrilerimiz işlerinden evlerine dönerken arabamı nereye park edeceğim diye düşünmeyecek” dedi.

Chp’li Durbay’dan Alabey Mahallesinin Sorunlarına Kesin Çözüm (3)Chp’li Durbay’dan Alabey Mahallesinin Sorunlarına Kesin Çözüm (2)

Muhabir: ÖZGE AY