Olay, sabah saatlerinde Keçiören ilçesine bağlı 19 Mayıs Mahallesi’nde yer alan Çevik Sokak’taki bir apartman dairesinde meydana geldi.

13 ve 15 yaşındaki çocuklarına ateş edip intihar etti

Edinilen bilgilere göre, Hatay İl Emniyet Müdürlüğünde görevli komiser yardımcısı Veysel Öztürk (33), eşi Hasret Öztürk (33) ile bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışmaya başladı. Tartışmanın alevlenmesi üzerine cinnet getiren koca, beylik tabancası ile önce eşine ardından da kızı Nisa Nur Öztürk ile (15) oğlu Mustafa Öztürk’e (13) ateş etti. Veysel Öztürk, saldırının ardından aynı silahla kedisini de vurdu.

Ege'de 29 düzensiz göçmen yakalandı, 37 göçmen kurtarıldı Ege'de 29 düzensiz göçmen yakalandı, 37 göçmen kurtarıldı

Cinnet Getiren Komiser Yardımcısı, Eşini Ve 2 Çocuğunu Öldürüp Intihar Etti (3)

Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerinde yaşamını yitirdikleri belirlenen aile bireylerinin cenazeleri Adli Tıp Kurumuna götürüldü. Olayla ilgili inceleme başlatılırken, aile fertlerinin memleketleri Yozgat’ta defnedileceği öğrenildi.

Cinnet Getiren Komiser Yardımcısı, Eşini Ve 2 Çocuğunu Öldürüp Intihar Etti (2)

“Eşiyle arasında boşanma aşamasında olduğunu duyduk”

Olayla ilgili konuşan komşulardan Gülşen Akdemir,

“Sokakta polisler olduğunu gördüm. Ne olduğunu öğrenmeye çalıştım. Bir kişinin, eşini, çocuklarını ve kendisini vurduğunu söylediler. Saldırgan kişi polismiş. Görevden gelmiş. Eşiyle arasında boşanma aşamasında olduğunu duyduk. Silahına da susturucu takmış. Kendilerini tanırdık. Burada 10 senedir komşumuzdu. Daha önce hiç kavgalarını görmemiştik” ifadelerini kullandı.

Cinnet Getiren Komiser Yardımcısı, Eşini Ve 2 Çocuğunu Öldürüp Intihar Etti (4)

Cinnet Getiren Komiser Yardımcısı, Eşini Ve 2 Çocuğunu Öldürüp Intihar Etti (5)

Kaynak: İHA