emokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, yerel seçim çalışmalarını Manisa’da sürdürdü. Partisinin il başkanlığını ziyaret eden Uysal, daha sonra Cuma namazını kılmak için Hatuniye Cami’sine geçti. 

İki lider bir arada

Dp Lideri Uysal, Manisa’da Seçim Çalışmasında (4)

DP lLİderi Uysal Uysal cami bahçesinde, Manisa’da bulunan DEVA Genel Başkanı Ali Babacan ile karşılaştı. İkili Bir süre sohbet etti.

"Sosyal yardımlarla nefes alıp versin istenen bir anlayış var"

Esnaf ziyaretlerini sürdüren DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, açıklamalarda bulundu. Hükümye yüklenen Uysal, Türkiye bugün derin krizler yaşadığını ancak krizin adını koyulamadığını ifade etti. Uysal,

“Yaşanan krizler, memleketin can yakıcı meselelerine çözüm üretmemesinden kaynaklı meseleler. İşte bugün sokakta karşılık buluyor. Emeklilerimiz de şikayetçi, esnaflarımız da şikayetçi. Türk köylüsü, çiftçisi de şikayetçi. Son 20 yılda bilerek ve istenerek Türkiye'de, Türk köylüsü ve çiftçisi başta olmak üzere esnaflarımız tasfiye sürecine muhatap oldular. Yoksulluğa mahkum edilip, metropollere göç edilsin, sosyal yardımlarla nefes alıp versin istenen bir anlayış var. Böyle bir anlayışa itirazımız var. Bir itirazın içerisinden geliyoruz. İstiyoruz ki bu ülkenin kaynakları hepimize yeter. Bu memleket yeter ki ehil ve namuslu insanların elinde olsun. “şeklinde konuştu.

İl Emniyet Müdürü Aktaş, ziyaretlerine devam ediyor İl Emniyet Müdürü Aktaş, ziyaretlerine devam ediyor

"Bağışıklık sistemi çökertildi"


Türkiye'nin kaynaklarıyla çok daha büyük işlerin başarılabileceği kanaatinde olduklarının altını çizen Uysal,

”Bilerek ve istenerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bağışıklık sistemi çökertildi. Devleti ele geçireceğiz diyerek çıkanların, nasıl 15 Temmuz'da FETÖ'yle beraber bir darbe teşebbüsünde muhatap yapmışsa bugün daha büyük kırılmalara sebebiyet veriyor.” ifadelerinde bulundu
 

Dp Lideri Uysal, Manisa’da Seçim Çalışmasında (1)Bd7Dc9Cd 640B 4D64 95Ab D34A29Da45A9

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK