Dünya Yetimler Günü dolayısıyla Manisa'da anlamlı program yapıldı.

Kızılay tarafından sevgi evlerinde kalan çocuklar için iftar düzenlendi.

Dünya Yetimler Günü'nde Kızılay'dan Çocuklara Iftar Yemeği (2)

Türk Kızılay Manisa İl Merkezi Başkanı Öner Gürsel yaptığı konuşmasında, 

Başkan Çetin Akın’dan SMA’lı Feyyaz Alperen için dayanışma çağrısı Başkan Çetin Akın’dan SMA’lı Feyyaz Alperen için dayanışma çağrısı

"Kızılay büyük bir organizasyon ve sadece Türkiye'de değil, dünyanın bir çok noktasında mazlumun ve ihtiyaç sahibinin her zaman yanında olan ülkemizin göz bebeği bir kuruluştur. Türk Kızılay vesilesiyle ve hayırseverlerimizin desteği ile bugün burada iftar sofrasında buluştuk. Fakat Türk Kızılay şuan Gazze'de, Somali'de, Afrika'da, Irak ve Dünyanın bir çok mazlum coğrafyasında iftar sonrasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Dünyanın bir çok noktasında ve bugün burada kurulan iftar soframıza kıymetli destekleriyle katkı sunan GDZ Elektrik ile tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Dünya Yetimler Günü'nde Kızılay'dan Çocuklara Iftar Yemeği (5)

Programda Manisa Valisi Enver Ünlü de konuşma yaptı.Vali Ünlü,

"Türk Kızılay, Türkiye ve Dünya'da başarılı bir çok projeye imza atıp, ihtiyaç sahiplerine yetişip, el uzatıyor. Bugün burada hazırlanan bu güzel organizasyon nedeniyle Türk Kızılay ekiplerine, Kızılay gönüllüleri ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Dünya Yetimler Günü'nde Kızılay'dan Çocuklara Iftar Yemeği (4)

Öğrencilere çeşitli hediyeler verildi

Manisa Öğretmenevinde, Türk Kızılay Manisa İl Merkezi Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programında, çocuklara akıllı saat ve çeşitli hediyeler verildi.

Dünya Yetimler Günü'nde Kızılay'dan Çocuklara Iftar Yemeği (3)

Manisa Valisi Enver Ünlü, Türk Kızılay Manisa İl Merkezi Başkanı Öner Gürsel ve Kızılay Yöneticileri, sevgi evlerinde kalan çocuklarla yakından ilgilendi.

Dünya Yetimler Günü'nde Kızılay'dan Çocuklara Iftar Yemeği (1)

İftar programına katılanlar arasında, Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Türk Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi Selman Keresteci, Türk Kızılay Manisa İl Merkezi Başkanı Öner Gürsel, Manisa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Kılıç, Manisa Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uğurelli, Manisa Müftüsü Şükrü Kabukçu, Kızılay Yöneticileri ile Kızılay gönüllüleri de vardı.

Muhabir: RESULENUR KANTAR