Yeniden Refah Partisi Yunusemre İlçe Başkanı Faruk Durmaz, adaylıktan çekilen Mehmet Ali Avcul ile ilgi açıklama yaptı. Durmaz, Avcul’un Yüksek Seçim Kurulunun son başvuru gününü bekleyip teşkilata haber vermesinin çok yanlış olduğunu ifade etti.

“Kirlilikleri içinde barındırmaz dışarı atar”

İlçe Başkanı Durmaz yaptığı açıklamada,

Manisa'da bugün elektrik kesintisi var mı? Manisa'da bugün elektrik kesintisi var mı?

"Yunusemre belediye başkan adayımız olarak belirlemiş olduğumuz Mehmet Ali Avcul 2 Mart Cumartesi günü saat 16:58’da hiçbir teşkilat mensubumuza bilgi vermeden istifasını vermiştir. Yüksek Seçim Kurulunun son başvuru gününü bekleyip teşkilata haber vermeden istifa etmesi milli görüş davamızı zor durumda bırakmaz çünkü bu dava okyanus gibidir kirlilikleri içinde barındırmaz dışarı atar.” dedi.

"Satılmışların davası olamaz"

Avcul’un adaylıktan çekilmesini yeni aday göstermelerini engellemek için yapılan plan olduğunu vurgulayan Durmaz,

“Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Teşkilat olarak bu olay bizi yıldırmamış aksine azmimizi ve mücadelemizi daha da arttırmıştır. Yenide Refah Partisi Yunusemre Teşkilatı ve meclis üyesi adaylarımız şerefi ile sahada olacaktır. Mücadelemiz Yunusemre ilçe meclis üyeliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı için devam edecektir.  Partimizin ve teşkilatımızın üzerinde oynanan bu kirli oyunları vatandaşlarımızın ve değerli seçmenlerimizin vicdanına bırakıyoruz. Davamız inanmışların davasıdır, satılmışların davası olamaz. ” şeklinde konuştu.

Kaynak: Derya Öztürk