Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, dünkü Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yeni müfredatın kademeli uygulanacağını söyledi.

Matematik dersinden bazı konuların çıkarıldığına yönelik iddiaları da cevaplayan Bakan Tekin, Talim Terbiye Kurulunun çalışmaları devam ettiğini ifade etti.

Çalışmaların yüzde 80 tamamlandığını vurgulayan Tekin 

Karnelerde yeni dönem: Öğrencilere yeni karneler dağıtılacak Karnelerde yeni dönem: Öğrencilere yeni karneler dağıtılacak

"Müfredat hazırlığı için alanında uzman yaklaşık 2 bin kişi çalışıyor. Bunların yüzde 40'ı akademisyen, gerisi öğretmen. İşin bilimsel boyutunda ilgili akademisyenler, uygulamada da öğretmenler var. Bunlara göre değerlendiriliyor. Bizim önemsediğimiz öğrencilerin düzeyleri. Lisans düzeyinde okutulması gereken herhangi bir bilginin zorunlu eğitim çağında verilmesi gerekli midir? Denetlemek ve onaylamakla görevli Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, ilkesel olarak çocuklarımızın düzeylerine uygun müfredatı ortaya koyacak." şeklinde konuştu.

Öte yandan, uygulama 2024-2025 eğitim ve öğretim yılında 1'inci, 5'inci ve 9'uncu sınıflarda başlayacak. Çalışmalar tamamlanınca yeni müfredat kamuoyuna tanıtılacak

Kaynak: TRT HABER