Geçtiğimiz günlerde MHP Manisa İl Başkanı Cüneyt Tosuner’in CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi zeyrek hakkındaki 'kaçak balkon' iddiaları tekrar gündeme geldi. Yerel seçimlere sayılı günler kala MHP’li Tosuner, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek'in balkon kapaması yaptığını ve bunun kaçak olduğunu belirterek "Bir mimara yakışmaz" ifadelerini kullanmıştı. 

“Ben bir esnaf olarak bunu okuyunca üzüldüm”

Zeyrek’in esnaf ziyareti sırasında tekrar gündeme gelen bu konu hakkında düşüncelerini dile getiren bir esnaf;

“Dün gece bir açıklamasını gördüm. İnanın gülüyorum artık ya. Yok evde katlanır cam varmış da, yok kaçakmış da, yok garajı varmış da. Böyle şeyler bir mimara konuşulmaması gereken şeyler. Ben bir esnaf olarak bunu okuyunca üzüldüm.” ifadelerinde bulundu.

Başkan Zeyrek’e tebrik ziyaretleri gerçekleştirildi Başkan Zeyrek’e tebrik ziyaretleri gerçekleştirildi


Esnafın sözleri üzerine konu dair açıklamalarda bulunan Zeyrek, Ergün’ün kendi arsasına özle imarı, Yunusemre ilçesine bağlı Karakoca Mahallesi’ndeki ormanlık alanın ortasında, Ergün’ün kendi kızına ait olan arsanın bulunduğu yere uyguladığı ve ardından yargıtaya taşınan imar planını hatırlattı.

“Bak ne hallere düştüklerini gör”

Ergün’e sert sözlerle yüklenen Zeyrek

“Çok yazık! Bak ne hallere düştüklerini gör. Biz onları anlatmaya kalksak, üç gün anlatırım. Kendi yerine 5 kat yerine 15 kat imar yapmış. Kendi kızına bütün ağaçları keserek, yol yaparak, altyapı yaparak, bir tane parseline imar… Ya anlatmakla bitmez yaptıkları, benim cam balkonuma takmış. Çok yazık. Bir büyükşehir belediye başkanının düştüğü hale bak. Çok yazık! Üzülerek bakıyorum. Neden üzülüyorum biliyor musun? 15 yıldır böyle bir adam bizi yönetmiş. Böyle bir adam bizim paramıza yön vermiş. Böyle bir adam bize “hizmet getireceğim” diyerek neler yapmış. İnsan önce bir aynaya bakar, bir kendine bakar, bir kendi yaptıklarına bakar. Çeşme’deki evine onun neler yaptığını ben biliyorum. Kendi arsalarına, kendi kızlarına, kendi yandaşlarına neler yaptığını biliyorum, bana diyor ki ‘Evini balkonlu camla kaplatmış.’” şeklinde konuştu.

Evin balkonunu siyaset malzemesi yapmak etik olmadığını söyleyen esnaf,

“İnan akşam bunu görünce dedim ki bu kadar olmaması lazım. Bir evin balkonunu siyaset malzemesi yapmak etik değil. Siz içinizi ferah tutun. Bu yaptıkları tam aksine size artı olarak dönüyor.” ifadeleriyle Zeyrek’e destek verdi.


Zeyrek ise esnafın bu sözleri üzerine

“Onlarda etik diye bir şey yok. Onlar artık seçimi kaybediyorlar ya, ne yaparsak kar diyorlar.” ifadelerinde bulundu.
 

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK