Saruhanlı sokakları insan seline dönmesine ve binlerce insanla yapılan yürüyüş yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, 7’sinden 70’ine yaşlısından gencine herkese söz verdi. Yeni evlenecek olan gençlere de müjde veren başkan adayı Ferdi Zeyrek, 30 Bin TL, yeni iş kuracak olanlara 50 bin TL destek vereceğinin sözlerini verdi.

Ferdi Zeyrek Saruhanlı'da Insan Seline Kapıldı (12)

Saruhanlı’da büyük bir coşkuyla karşılanan başkan adayı zeyrek, CHP Parti İlçe binasının önünde toplanan Saruhanlılarla beraber istasyon mahallesine yürüdü. Yürüyüş aşırı kalabalık ve bir anda gövde gösterisi halini aldı. Ferdi zeyrekle beraber yürüyen kalabalığı alanlar almadı. Zeyrek bu kalabalığa hitap etti, müjdeler ve sözler verdi.

Ferdi Zeyrek Saruhanlı'da Insan Seline Kapıldı (11)

Manisa en sıkıntılı altyapıya sahip

“Belediye başkanı kör olmayı tercih etmiş” diyerek eleştiren Ferdi Zeyrek;

“Vatandaşlarımıza bir dokundum bin ah işittim. Herkes umutsuzdu, herkes ne olduğunu anlayamıyordu. Çünkü onlara el uzatan kimse yoktu. Bunun bir tane nedeni vardı. Şehrimi üç dönemdir yöneten bir tane büyükşehir belediye başkanı vardı. Bu belediye başkanı kör olmayı tercih etmişti. Türkiye’nin en pahalı suyunu kullandırdığını, Manisa’nın en sıkıntılı altyapıya sahip olduğunu, en sorunlu ulaşıma sahip olduğunu görmezden gelecek kadar kör olmuştu. Hatta halkının feryadını duymayacak kadar da sağır olmuştu. O zannediyordu ki, ben kör olursan, ben sağır olursam vatandaşım kaderine razı olur. Ama şunu unuttu; onun karşısında Manisa’nın evladı Ferdi Zeyrek vardı, bunu unuttu” ifadelerini kullandı.

Ferdi Zeyrek Saruhanlı'da Insan Seline Kapıldı (10)

Sahte anketlere değinen Başkan Adayı Ferdi Zeyrek,

“Onlar da biliyor biteceğini. Öyle panikteler ki sahte anketler yayınlıyorlar. O kadar korkuyorlar ki, benim bilboartlarımı her gün indiriyorlar. Benim raketlerimi kırıyorlar, kendi raketlerini koyuyorlar. Sadece şunu söylüyorum; korkunun ecele faydası yok. İki hafta kaldı. Artık adaletsiz olan, eşit olmayan bu düzen son bulacak” dedi

Ferdi Zeyrek Saruhanlı'da Insan Seline Kapıldı (6)

Kula Belediye Başkanı Dönmez, vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor Kula Belediye Başkanı Dönmez, vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor

Su için olan vaadini tekrarlayan Ferdi Zeyrek,

“Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyoruz. Diyorum ki ben gelince suyun ilk iki tonu 1 TL olacak. Kartlı sayaca son vereceğim. İsteyen kullansın, istemeyen kullanmasın. Mevcut başkan bana diyor ki; yapamazsın. Yahu sen 10 yıldır yapamadıysan, sen bu kabiliyetlere sahip değilsen, ya ben de mi yapmayayım? Ben yapacağım, ilk iki ton su 1 lira olacak 1 lira” diye konuştu.

Ferdi Zeyrek Saruhanlı'da Insan Seline Kapıldı (7)

Yeni evlenecek çiftlere 30 bin lira nakdi yardım

31 Mart Yerel Seçimleri kazanması halinde gerçekleştireceği projeleri sıralayan başkan adayı ferdi zeyrek, sosyal belediyecilik kapsamında hizmet edeceğini belirtti ve şu ifadeleri ekledi:

 “Su, altyapı, kanalizasyon, ulaşım. Bunlar Manisa Büyükşehir Belediye Başkanının asli görevidir. Bunları yapacağız. Bunların yanında sosyal belediyecilik hizmetini de herkese ulaştıracağız. Öncelikle ‘Bebek Kart’ çıkartıyoruz. 2 yaşına kadar bütün bebeklerimizin mama ve bez ihtiyaçlarına yardımcı olacak bir başkan geliyor. Sonra ‘Anne Kart’ geliyor. Anne Kart sayesinde 5 yaşına kadar olan bütün çocuklarımız, ebeveynleriyle birlikte ücretsiz ulaşım hakkına sahip olacaklar. Yeni evlenecek çiftler var. Diyorlar ki; Ferdi abi evlenemiyoruz, hayat çok pahalı. Biliyorum, hayat çok pahalı. Belki çorbada bizim de bir tuzumuz olur dedik ve yeni evlenecek çiftlere 30 bin lira nakdi yardım Ferdi abilerinin sözü olsun. Ev kadınlarımız var. İş kuracaklar ama maddi yetersizlikten dolayı iş kuramıyorlar. Yeni iş kuracak olan tüm kadınlara ve erkeklere 50 Bin TL nakdi yardım onlara da benim hediyem olsun. Emeklileri unutmadık. Hani ücretsiz ulaşım hakkı bir verilip bir geri alınıyor ya elinizden. Artık tüm Manisa’da ulaşımda benim misafirimsiniz. Ücretsiz ulaşım hakkı artık elinizden alınamayacak.”

Ferdi Zeyrek Saruhanlı'da Insan Seline Kapıldı (4)

Ferdi Zeyrek’in projeleri

CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek’in sosyal belediyecilik anlamında sıraladığı projeleri şu şekilde;

  • Özel ihtiyaç sahibi çocuklu ailelere 5 Bin TL destek.
  • Aile içi iletişime özel ücretsiz danışmanlık hizmeti.
  • Yeni doğan bebeklere ‘Hoş Geldin Bebek Paketi'
  • Hamile kadınlara 'Doğum Öncesi Gıda Paketleri'.
  • İlkokul ve ortaokul öğrencilerine 1 öğün beslenme paketi.
  • İlkokul ve Anaokulu öğrencilerine 'Halk Süt'.
  • Çocuklar için teknoloji atölyeleri.
  • Çocuklar için seyyar oyun alanları.
  • Ücretsiz belediye kreşleri.
  • Meslek edinmek isteyen ev hanımlarına meslek fabrikaları.

Ferdi Zeyrek Saruhanlı'da Insan Seline Kapıldı (1) 

Muhabir: RESULENUR KANTAR