Zorlu ekonomik koşulların bel büktüğü şu dönemde Manisalıların bir de yüksek su faturası çilesi artarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Soma ilçesine giderek vatandaşları ve pazarcı esnaflarını ziyaret eden, sorun ve taleplerini dinleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, yine bir ‘yüksek su faturası sitemi’ne kulak verdi. 

Whatsapp Image 2024 02 10 At 17.58.46 (1)


“YAZIK GÜNAH DEĞİL Mİ BİZE?” 

Bir pazarcı esnafı, mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün su politikasına veryansın ederken, cebinden telefonunu çıkararak, 40 metrekare olduğunu söylediği dükkanın su faturalarını Ferdi Zeyrek’e gösterdi. Pazarcı esnafı; “Bu suya sürekli zam yapan kör şeytandan bulsun. Geçen ay 954 lira, bu ay 1.385 lira. Allah ıslah etsin. Yazık günah değil mi bize?” sözleriyle sitem etti. 

Whatsapp Image 2024 02 10 At 17.58.46 (2)


“CENGİZ ERGÜN İNSANLARI KANDIRIYOR, BİZ DE ONA 1 NİSAN ŞAKASI YAPACAĞIZ”

Bu sitemlerin üzerine söze giren CHP’li Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, su faturaları nedeniyle yoğun eleştiri ve tepki alan Cengiz Ergün’ün, halkın tepkisini dindirebilmek için, Manisa’da suyun çok uygun fiyattan verildiğine dair haberler yaptırdığını ve halkı kandırdığını belirtti. Ferdi Zeyrek; “Bugün açıklama yapmışlar. 30 tane büyükşehiri koymuşlar, en ucuzu Manisa’ymış, öyle diyorlar. Şimdi ne yapıyorlar biliyor musun? Diğer belediyeler yılda bir kez zam yapıyor, Manisa Büyükşehir Belediyesi enflasyon oranında her ay zam yapıyor. Böyle açıklamalar yapmış, insanları kandırıyor. Katı atık bedelini yansıtmamış ama diğer belediyelerde yansıtmış. Sonra “Bakın bizim suyumuz ucuz” diyor, insanları kandırıyor. Ama biz de 1 Nisan’da çok güzel bir şaka yapacağız ona.”diye konuştu. 

Whatsapp Image 2024 02 10 At 17.58.46

Manisa'da Hocalı Soykırımı'nı Anma programı gerçekleştirildi Manisa'da Hocalı Soykırımı'nı Anma programı gerçekleştirildi


ZEYREK’İN SU SÖZÜ; İLK 2 TON 1 TL

Öte yandan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, yaklaşık 50 gün sonra gerçekleşecek olan yerel seçimleri kazanmaları durumunda, suyun ilk iki tonunu sadece 1 TL yapacaklarını açıklamıştı.

Whatsapp Image 2024 02 10 At 17.58.45

Kaynak: HABER MERKEZİ