Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay, 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlamaları kapsamında Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde Kadın Kooperatifi binasında verilen kursları ziyaret etti. Kooperatif başkanı ve kurs eğitmenlerinden bilgiler alan Gençay’a Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi müdür yardımcıları da eşlik etti.

A W157413 05

Turgutlu’da 23 Nisan mesaisi Turgutlu’da 23 Nisan mesaisi

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay, beraberinde Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi müdür yardımcıları Orhan Çelik, Mustafa Tire ve Meral Çetinkaya ile birlikte Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde S.S Manisa Merkez Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (Kadın Kooperatifi) binasında verilen kursları ziyaret etti.

A W157413 02

Kooperatif binasında dikiş, makine nakışı, halı dokuma, ahşap boyama, ileri geri dönüşüm ile Fotoğraf ve Grafik Tasarım kurslarının verildiğini ifade eden Kooperatif Başkanı Nilgün Beşirik, kurslarda Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi tarafından görevlendirilen usta öğreticilerin görev aldığını belirtti.

A W157413 06

Desteklerinden dolayı Halk Eğitimi Merkezi Müdür ve yardımcıları ile İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiğini belirten Beşirik, kurslara büyük talep ve ilgi olduğunu sözlerine ekledi.

A W157413 04

İlçe Milli Eğitim Müdürü Gençay ise kadınların gününü kutlayarak binada verilen kursların meslek kursları olduğunu ve kursiyerlerin öğrendikleri ile ev ekonomisine katkı sağladığını belirterek eğitimin hedefe ulaştığını söyledi.

A W157413 01

Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle açılan kurslarda kadın kursiyerlerin yapmış olduğu el emeği ürünlerden oluşan sergiyi açan İlçe Müdürü Gençay, müdür yardımcıları ile sergiyi gezerek kursiyerlerden ve eğitmenlerinden bilgiler aldı.

Kaynak: İHA