Son günlerde ilçe kamuoyunda AK Parti’den aday gösterilmeyen bazı aday adaylarının Yeniden Refah Partisi il teşkilatıyla anlaşmak için çeşitli girişimlerde bulunduğu konuşuluyordu. Bunun üzerine AK Parti’den aday gösterilmeyen İlhan Türe’nin Yeniden Refah Partisi’nden aday gösterildiği açıklandı.

Whatsapp Image 2024 02 08 At 13.49.09

Yeniden Refah Partisi Manisa il yöneticilerinin Gördes İlçe teşkilatını yok sayarak il başkanlığı üzerinden yaptığı aday açıklaması üzerine Yeniden Refah Partisi Gördes İlçe Başkanı Adil Duru, yönetim kurulu ve parti üyeleriyle birlikte istifasını kamuoyuyla paylaştı.

Ardından AK Parti MKYK Üyesi Doç. Dr. Ayşe Nevin Sert, Gördes İlçe Başkanı Halil Erden, Belediye Başkanı Muhammet Akyol ve çok sayıda AK Partilinin katılımıyla Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Adil Duru ve yönetim kurulu üyelerine Gördes Ak Parti İlçe Teşkilatında rozetleri takıldı.

Whatsapp Image 2024 02 08 At 13.49.10 (1)

AK Parti İlçe Teşkilatında açıklamalarda bulunan Adil Duru AK Parti’nin aday açıklamasından sonra partilerine pazarlığa gelenleri kast ederek,

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, Manisa’ya geliyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, Manisa’ya geliyor

“Bu arkadaşlar daha önce bizim partimize bir cacık olmaz diyorlardı aday adayları bir açıklandı direkt partimize geldiler. Fakat ellerinde bir istifa dilekçesi yok. Daha önce AK Parti’ye gitmişsiniz aday adayı olmuşsunuz. Genel merkez bir kişiyi taktir etmiş. Ondan sonra geliyorsun, biz bu süreçte iki tane aday adayı tespit etmiştik. İl Başkanlığına biz heyet halinde üç kişi gittik. Bizim listeyi almadılar. Bizim onayımızı almadan adayımız İlhan Türe dediler. 

6’lı Masa diye şimdi isimleri çıktı. Arkadaşlar gel sen önce bir istifa et. Belgeni bize getir. Ben aday olmak istiyorum de. Biz de arkadaşlarla istişare ederiz. Daha sonra biz ile göndeririz. Fakat bunlar pazarlık yapıyorlar. Yıkım edebiyatı üzerine pazarlık yapıyorlar. Partinize şu katkıyı vereceğiz demiyorlar. Daha sonra birbirlerinin arkasından ona güvenilmez, buna güvenilmez şeklinde konuşuyorlar. Bu gelişmeler üzerine biz de il başkanlığına tepki olarak komple istifa ettik. Daha sonra istişare ederek AK Parti’ye katılmaya karar verdik.” dedi. 

Whatsapp Image 2024 02 08 At 13.49.10 (2)

Başkan Adil Duru ve ekibini tebrik eden AK Parti MKYK Üyesi Sert rozetlerini takarak hayırlı olsun temennisinde bulundu. 

Whatsapp Image 2024 02 08 At 13.49.11Whatsapp Image 2024 02 08 At 13.49.11 (1)

Kaynak: ÖZGE AY