İYİ Parti'nin Manisa Büyükşehir Adayı Gürhan Özcan seçime az bir süre kala projelerini açıklamaya devam ediyor. Projelerini bir bir açıklayan Özcan, Manisa'ya hastane sayısının yetersiz olduğunu belirterek, "İlimizde acilen büyükşehir belediye hastanesi'ne ihtiyaç vardır" dedi.

Sağlık konusunda Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinin yetersiz olduğunu dile getiren Özcan, eski Manisa Devlet Hastanesini Büyükşehir İl Hastanesi yapmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

"Acilen büyükşehir belediye hastanesi'ne ihtiyaç vardır"

Manisa'nın sanayi şehir olduğu için iş kazaların olma riskinin yüksek olduğunu ifade eden Özcan ,

"Manisa merkezde bir üniversite hastanesi, bir şehir hastanesi, bir devlet hastanesi , iki de özel hastane olmasına rağmen , hasta yoğunluğundan dolayı randevuları ve tetkikler ileri tarihe verilmektedir. Manisa sanayi şehri olması nedeniyle iş kazaları olma riski yüksektir,  1,5 milyona yakın nüfusu özelliklede yaşlı nüfusunun yoğun olduğu ilimizde acilen büyükşehir belediye hastanesi'ne ihtiyaç vardır. Yıllarca Manisalı hastalara hizmet eden ve konum olarak herkesin kolay ulaşabildiği eski devlet hastanemizi , yetkili kurumlar ile gerekli görüşmeleri ve izinleri alabilirsem, acilen faaliyete geçirmeye söz veriyor. "dedi.

Manisa'da Berat Kandili idrak edilecek Manisa'da Berat Kandili idrak edilecek

Maddi durumu olmayan hastalara ücretsiz

Projelerinin hak-lkın ortak istekleri üzerine planlandığını belirten Özcan yapılacak olan hastanede maddi durumu iyi olmayan hastalardan ücret alınmayacağını söyledi. Özcan konuşmasının devamında şu ifadeler yer verdi:

"Hastaneyi Manisa organize sanayi bölgesinde ki sanayi kuruluşları ile ortaklaşa olarak hizmete sunmayı hedefliyorum,  devasal firmaların bu projemize destek olacağını biliyorum. Hastaneyi SSK ile anlaşmalı bir şekilde hizmet vereceğiz, maddi durumu olmayan hastalardan ücret almayacağız. Böylelikle hastane çevresi tekrar canlanacak, esnafımıza da destek olacağız. Tüm projelerimiz uzun süren ve halkımızın ortak istekleri üzerine planlanmış, yapılması mümkün olan projelerimizi halkımızın bilgisine sunmaktayız. Yaparsa doktor yapar, Doktor Manisa'ya iyi gelecek sloganı ile hasta olan Manisa'yı iyileştirecek recetelerimiz hazırdır."
 

Kaynak: Derya Öztürk