Şehzadeler ilçesinde 21 Nisan 2024 elektrik kesintisi olacak Şehzadeler ilçesinde 21 Nisan 2024 elektrik kesintisi olacak

Her yağmur sonrası yolların gölete döndüğü Muradiye’de yaya ve sürücüler zor anlar yaşıyor.

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi’nde, kuvvetli sağanak hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Sabah saatlerinde işe gitmek ve işten dönen Muradiyeliler, yağmur nedeniyle adeta gölete dönen yolda ilerlemekte güçlük çekiyor.

Her Yağmur Sonrası Muradiye’nin Yolları Gölete Dönüyor (2)

Bazı vatandaşlar yol kenarlarında kaldırımın olmaması sebebiyle su birikintilerine basmak zorunda kalınca isyan etti.

Muradiye’nin Dereiçi diye tabir edilen Zübeyde Hanım Caddesi’nde altyapının çok kötü olması sebebiyle yolların durumu içler acısı. Kaldırımların da yer yer olmaması da cabası. Hal böyle olunca vatandaşlar yolda yürümekte bile zorlanıyor.

"Her seferinde bıktık bu durumdan"

Her Yağmur Sonrası Muradiye’nin Yolları Gölete Dönüyor (7)

Gölete dönen yolda yürümekte zorluk çeken bir vatandaş,

“Karşıdan karşıya geçemiyoruz, geçmeye çalışsak da ayakkabılarımın içine su doluyor. Islak ayakkabıyla işe gitmek zorunda kalıyorum. Bu altyapı probleminden bıktım. Nefret geldi bana. Kardeşim hadi beni geçtim çocuklar bu yoldan nasıl karşıdan karşıya geçecek. Ayakları ıslanır, zaten yoldan geçen araçlar da su sıçratıyor. Yazık değil mi bu Muradiye’ye ya? Her seferinde bıktık bu durumdan. Şu hale bakın!” diyerek isyan etti.

Her Yağmur Sonrası Muradiye’nin Yolları Gölete Dönüyor (8)

"Balık atsan yüzecek!"

Bazı yerlerde kaldırımların olmamasından şikayet eden bir diğer Muradiyeli ise,

“Bakın şu yola, her yer su içinde. Balık atsan yüzecek. Nasıl yürüyeyim bu yolda? Kaldırım desen o da yok! Ya arabalar park ediyor kaldırımlara ya da kaldırım tamamen yok. Mecbur yoldan gitmek zorunda kalıyoruz. Bari seçim yaklaşırken Muradiye’ye özen gösterin de gelmeye yüzünüz olsun.” dedi.

Her Yağmur Sonrası Muradiye’nin Yolları Gölete Dönüyor (9)Her Yağmur Sonrası Muradiye’nin Yolları Gölete Dönüyor (10)Her Yağmur Sonrası Muradiye’nin Yolları Gölete Dönüyor (5)Her Yağmur Sonrası Muradiye’nin Yolları Gölete Dönüyor (4)Her Yağmur Sonrası Muradiye’nin Yolları Gölete Dönüyor (6)

Muhabir: RESULENUR KANTAR