Kanal D'nin dikkat çeken dizisi İnci Taneleri, yayınlanan 3. bölümüyle izleyicilerle buluştu. Ancak dizide kullanılan Hatıran Yeter şarkısının sözleri konusunda yaşanan bir hata, ekip tarafından özürle düzeltildi.

Başrolünde Yılmaz Erdoğan, Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç, Kubilay Aka, Güven Kıraç ve Yasemin Baştan'ın yer aldığı İnci Taneleri dizisinde, uzun yıllardır Ferdi Tayfur'un sesinden dinlenen Hatıran Yeter şarkısının sözlerinin Tayfur'a ait olduğu ifade edilmişti. Ancak gerçek, şair Ahmet Selçuk İlkan'a ait olduğu şeklindeydi.

Arda Güler'in maça çıkmadığına en çok o üzüldü! Rus modelin Arda Güler hayranlığı Arda Güler'in maça çıkmadığına en çok o üzüldü! Rus modelin Arda Güler hayranlığı

Yaşanan bu hata sonrasında dizi ekibi, seyircilerden gelen tepkiler üzerine açıklama yaparak yanlış bilgi verildiği için özür diledi. Şarkı sözlerinin gerçek yazarını düzeltmek adına gerekli düzeltmelerin yapılacağı ifade edildi. 

Dizinin Instagram hesabından "Özür metni" başlığıyla yayınlanan açıklamada "İnci Taneleri'nin üçüncü bölümünde ilk olarak Ferdi Tayfur ustamızın yorumuyla ünlenen Hatıran Yeter şarkısının bestesinin de Ferdi Tayfur'a ait olduğu söylendi. Bu yanlışlık için özür dileriz. Bu şarkının sözleri şair Ahmet Selçuk İlkan'a, müziği ise sayın Yılmaz Tatlıses'e aittir. Bu harika eseri hayatımıza katan ustalara saygılarımızı sunuyor, bu vesileyle sayın Yılmaz Tatlıses'i saygıyla anıyoruz" ifadeleri kullanıldı. 

Kaynak: MELİS BAYRAM