Ferdi Başkan Muradiye'nin elektrik kesintisine son noktayı koydu Ferdi Başkan Muradiye'nin elektrik kesintisine son noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener görüşmesinin ardından Manisa’da İYİ Parti içerisinde uzun yıllar görev yapan Jale Hayta, yaptığı açıklamada, zehir zemberek ifadeler kullandı.

Hayta, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:
“2020 yılından beri İYİ Parti üyesiyim. Parti Yüksek bünyesinde İdare Kurul Delegesi, Disiplin Kurulu üyesi ve Şehzadeler Kadın Politikaları Başkanı olarak görev yaptım. Genel seçim ve yerel seçim sürecinde, hiç bir siyasi partinin kadın kollarının çalışmadığı kadar çalıştı. Gece gündüz Şehzadeler’in 67 mahallesinde girmediğimiz ev, kahvehane, sokak kalmadı. Ne için? Biz kurucusu olan genel başkanımızın; bir kadın olarak tek başına iktidara kafa tutuşuna, ayakta dikna ve kadının içinde olan cesaretine, ülküsüne olan bağlılığına inandık. Ama bugün görünüyor ki şahsı, onun varlığının önündedir. Ben ve ekibimin uzun süre boyunca oy vermesini sağlar. Kemoterapiden ayrılan sokak sokak dolaşan arkadaşımın, yaşlı annesinin, arkadaşımın, benimle birlikte koşmak için işinden olan arkadaşlarının, değdi mi anne diyen kızlarımın özgürlüğü helal etmiyorum. Yolun yolumuz değil.”
 

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK