Başkan Ali Zafer İksir, Anneler Günü'nde yaptığı açıklamada kadına yönelik şiddetle ilgili konuya değindi.

Manisa'da dolu'dan zarar gören tarım arazilerin inceleme başlatıldı Manisa'da dolu'dan zarar gören tarım arazilerin inceleme başlatıldı

İyi̇ Partili Başkan İksir, Anneler Günü'nde Kadına Yönelik Şiddete Dikkat Çekti (2)

Şiddetsiz, mutlu ve huzurlu bir dünya için hep beraber çalışmaya devam edeceklerinin vurgusu yapan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Ali Zafer İksir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Anneler Günü'nü kutlarken, tüm annelerimizin fedakarlıklarını ve sevgilerini takdir ederek, hepsine bizleri bugünlere getirdikleri için  teşekkür ederim. Anneler, hayatımızın her anında en büyük destekçimiz, rehberimiz ve güven kaynağımızdır. Onlar, sadece ailemizin değil, toplumumuzun da temel taşıdır. Ancak bu özel günü kutlarken, ülkemizde hâlâ devam eden bir soruna, kadına yönelik şiddete de dikkat çekmek istiyorum. Kadına yönelik şiddet, sadece mağdur olan kadınlarımızı değil, onların çocuklarını, ailelerini ve dolayısıyla tüm toplumu derinden etkileyen bir sorundur. Annelerimiz, kardeşlerimiz, eşlerimiz ve kızlarımız her türlü şiddetten uzak, güvenli bir ortamda yaşamayı hak ediyor. Bu Anneler Günü'nde, kadına yönelik şiddetle mücadele etme konusunda hepimize düşen sorumlulukları hatırlatmak istiyorum. Şiddeti önlemek, mağdurlara destek olmak ve bu konuda farkındalık yaratmak hepimizin görevidir. Annelerimizin sadece bugün değil, her gün baş tacı edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Onları korumak, onurlandırmak ve desteklemek, sadece bugünün değil her günün meselesi olmalıdır. Bu vesileyle, başta Manisamız ve Türkiyemiz olmak üzere, tüm dünyadaki annelerin Anneler Günü'nü kutlar; sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam dilerim. Unutmayın ki, her gün annelerimize gösterdiğimiz sevgi ve saygı, onlara karşı olan sorumluluklarımızın en temelidir. Şiddetsiz, mutlu ve huzurlu bir dünya için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Muhabir: RESULENUR KANTAR