Soma Maden Şehitliğinde düzenlenen törene katılan İYİ Parti Manisa Milletvekili Şenol Sunat, mezarlarla karanfil bırakarak, dua etti. Madenci yakınları ile bir araya gelerek, dertlerini dinleyen Sunat, madenci yakınlarına sarılarak acılarını ortak oldu.

Maden Şehitliğinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sunat, yargılama sürecinin tekrar başlatılması gerektiğine vurgu yaparak gereken cezaların verilmesi gerektiğini vurguladı.

Sunat,

“ 10 yıl önce gereken denetimlerin yapılmaması, mevzuata uygun davranılmamasının getirdiği büyük bir katliam yaşadık. 301 madencimizi burada tekrar saygı ve  rahmetle anıyoruz” dedi.

Sunat, konuşmasının devamında,

CHP'li Bakırlıoğlu'ndan döviz çıkışı CHP'li Bakırlıoğlu'ndan döviz çıkışı

“Elim facianın üzerinden 10 sene geçmiş olmasına rağmen hala adalet tecelli etmiş durumda değil. Adaletin kaybolduğu yerde, inançta, güvende kaybolur. Bizler Soma dava sürecinin yeniden başlatılmasını ve bu faciada dönemin enerji bakanından en alt kademeye kadar kimlerin sorumluluğu var ise yargılanarak hak ettikleri cezayı almalarını istiyoruz. Biz İYİ Parti olarak Soma’nın adalet mücadelesinin sonuna kadar arkasında olacağız” ifadelerine yer verdi.

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK