7 Ekim’den bu yana İsrail’in saldırıları sonucunda, Gazze’de 30 binden fazla insan hayatını kaybetti. 

KADEM Genel Merkez öncülüğünde Gazze’ye Kardeş Payı yardım seferberliği KADEM Temsilciliğinin bulunduğu 55 şehirde Hayır Çarşıları açacak.

KADEM Manisa Temsilciliği 03 Temmuz 2024 Çarşamba günü 11.00-18.00 saatleri arasında Manisa Polisevinde Hayır Çarşısını açıyor. 

Manisa itfaiyesi, her yerde! Manisa itfaiyesi, her yerde!

KADEM Manisa Temsilcisi Özlem Akar İşyapan yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Kiminin kıyafet ihtiyacı var, kiminin gıda malzemesi, Kiminin ilaç malzemesi, kiminin barınma. Filistin ve Gazze’de Dünya'da eşi benzeri görülmemiş bir soykırım yaşanmaktadır. Biz sivil toplum kuruluşları olarak yaşanan soykırımın ilk gününden bu yana en gür sesle bu zulmü telin ettik.

Lanetledik. Şimdi ise dindaşlarımız için elimizi taşın altına koyma zamanı. Bu konuda hassas vatandaşlarımız ve paydaşlarımız sivil toplum kuruluşlarımız ile bir araya gelmeye çalıştık.  Konunun hassasiyetle takip ettiğimizi belirttik. Bizler Filistin'in direnişine çare olmak, mazluma ses garibana nefes olmak için, Genel Merkezimizin katkılarıyla 55 İl Başkanlığı ve Temsilcilikleri olarak bir etkinlik düzenlemeye karar verdik. Mücadeleleri ile savaşma ruhuna öykünüp, Milli Mücadele zamanındaki gibi her bireyin cepheye mühimmat taşıyan ruh ile, oradaki insanlığa bir nebze katkıda bulunmak amacıyla bir "Hayır Çarşısı" açıyoruz.

Rahmetle, şefkatle, iyilikle, güzellikle, sevgiyle büyüyen çocukların yanı sıra; bombayla, korkuyla, silahla, ateşle, işkenceyle yaşamaya zorlanmış hatta ölen çocukların naaşlarını sokak köpeklerinin parçalamak suretiyle yok etmiş bir yaralı ülke Filistin. Biz bu etkinlikler çerçevesindeki yardımları Filistin’de direnen, o insanlığın kahramanları için yapmıyoruz aslında. Onlar zaten direniyorlar. Onlar zaten vazifesini yapıyorlar. ” diye konuştu.

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK