İYİ Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ahmet Karadağ, seçim çalışmalarını vatandaşla bir arada yürütmeye devam ediyor. Karadağ, kadınların düzenlediği etkinlikle Yeniköy sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle sakinlerini ev hanımlarını emekli edecek projesini anlattı.

Manisa | Başkan Balaban 1 günde 12 mahalleyi ziyaret etti Manisa | Başkan Balaban 1 günde 12 mahalleyi ziyaret etti

Karadağ belediyelik anlayışından şu şekilde bahsetti:

“31 Mart yeniliğe açılan, insan odaklı bir belediyecilik anlayışının başlayacağı tarihi bir gün olacak. Kadınlarımızın, çocuklarımızın, ailelerimizin huzurlu ve mutlu yaşamlarını sürdürebileceği geleceğin Şehzadeler’ini hep birlikte kuracağız. Başımız dik ve kararlı bir şekilde kendine güvenen güçlü Şehzadeler’i inşa etmek için hazırız.”

Her mahalle için kreş

Başkan Adayı Ahmet Karadağ konuşmasını şu şekilde devam etti:

“Şehzadeler’in evlatları maalesef kreş ve destekleyici eğitime yeterince erişemiyor. 1 Nisan’dan itibaren her mahalle için kreş ve eğitim merkezi sözümüz var. Eğitimi Online olarak ta destekleyeceğiz. Eğitimin her kademesinde Şehzadelerli çocuklar Türkiye çapında derecelere imza atacaklar. Ailelerimizin bütçelerine maddi yükü de olan bu sorunu tarihe gömeceğiz.”

Karadağ’dan Çalışamayan Kadınlara Iş Imkanı1

Atölyelerde Kadınların Sigortası İşleyecek

Kadın iş gücüne önem veren İyi Parti Şehzadeler Başkan Adayı Ahmet Karadağ, kadınlarının el emeği ile aile bütçesine destek olması için “Kadın Emeği Atölyeleri” projesini anlattı. Konuşmasında çalışamayan ev hanımları için kazan kapısı olmasından bahseden Karadağ, konuşmasına şu ifadelerle devam etti:

“Sanayiye gidip gelemeyen, çocuklarına bakacak kimsesi olmadığı için çalışamayan annelerimiz, ablalarımız, kız kardeşlerimiz için belirli mahallerde atölyeler kuracağız. Anlaştığımız 5 fabrikanın atölyesi yarın faaliyete başlayacak gibi hazır. Her atölyenin kreşi ve sosyal tesisi de olacak. Anneler çalışırken çocuklarda en güzel eğitimi alacaklar. Sigortası işleyen kadınlarımız yürüyerek gelip gidecekleri bu atölyelerde emekli olana kadar çalışabilecek.”

Muhabir: RESULENUR KANTAR