Yunsemre Belediye Başkanı Semih Balaban bugün Kent Konseyi  ile gerçekleştirdiği toplantıda Hemşehri dernekleri temsilcilerine seslendi. Başkan balaban gerçekleştirdiği toplantıda Kent Konseyi bünyesine, mahalle meclisleri kurulacağını açıkladı. 

Kent Konseyine Mahalle Meclisi Kuruluyor (6)

Düzenlenen toplantıya Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Bektaş Kılınç, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Mesut Doğan, ilgili müdürler, hemşehri dernekleri başkan ve yöneticileri katıldı. Topllantı ırasında konuşan Başkan Balaban Kent Konseyi'nin kağıtüzerinde kalmayacağının  vurgusunu yaparak aynı zamanda Kent Konseyi2nin halkın sesi olacağını  söyledi. 

Kent Konseyine Mahalle Meclisi Kuruluyor (4)

"Hiçbir mahallede vatandaşımızın istemediği bir karara imza atmayacağız"

Başkan Balaban hemşehri derneklerinin meclisinin tesilcilerini ağırladığı sırada yaptığı konuşmada'da 

Vali Ünlü’den 15 Temmuz gazisine ziyaret Vali Ünlü’den 15 Temmuz gazisine ziyaret

 “Amacımız halkın çıkarlarını ön planda tutup, vatandaşımızın çıkarlarını savunmak ve korumaktır. Çünkü hemşehrilerimizin talebi ve sorunları bizim için çok önemli. Kent Konseyi başkanımızda ilk günden itibaren bu konuya büyük hassasiyet göstererek, hiçbir ayrım yapmadan çalışıyor. En kısa zamanda yaşanan ekonomik sorunları çözüme kavuşturarak halkın çıkarları için çalışmalar yapacağız. Kent konseyi önceki dönemlerde sadece kağıt üstünde bir kurumdu. Bizim dönemimizde öyle olmayacak. Kağıt üzerinden olan bir kurum olmaktan çıkıp, daha aktif ve vatandaşımızın çıkarları için gayret gösteren bir kurum halini alacak. Bu nedenle de Kent Konseyimizin altını doldurmak için mahalle meclislerini kurmaya başladık. Şuanda birkaç mahallemizde meclislerimiz oluştu. Vatandaşlarımızdan talebimiz mahalle meclislerine ilgi göstermeleri. Çünkü mahalle meclisinde belirlenecek üyeler o mahallenin sorunlarında ve çözüm noktasında önemli bir söz sahibi olacak. Hiçbir mahallede vatandaşımızın istemediği bir karara imza atmayacağız. Atılmasına da müsaade etmeyeceğiz. Bizim tek bir sevdamız var. O da Yunusemre.”

Kent Konseyine Mahalle Meclisi Kuruluyor (2)

"Kent konseyleri halk ile iç içe olmalı"

Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Bektaş Kılınç, Yönetimler ile halkın arasında köprü olduklarını söyleyerek;

“Biz kenti, kent yönetimini anlamalıyız. Hepimiz yönetimler ile halkımızın arasında köprü vazifesi görüyoruz. Kentin üçüncü bir ortağıyız. Kent konseyimizin asıl amacı mahalle meclislerini oluşturarak sorunların çözümü için çalışmak. Hemşehri dernekleri de bu çalışmanın içerisinde çok önemli yeri var. Yunusemre’nin ruhunu hep birlikte inşa etmek istiyoruz. Kent konseyleri halk ile iç içe olmalı. Sizlerle ve mahalle meclisleri ile birlikte halkımızın sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Kent Konseyine Mahalle Meclisi Kuruluyor (3)

Muhabir: ÖZGE AY