Çorum’da bir şahıs, kız arkadaşıyla tartışan gruba ateş açtı. Açılan ateş sonucu olayla ilgisi bulunmayan bir çocuk yaralandı.


Olay, Bahçelievler Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Yunus Emre Parkı'nda kızlar arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Kız arkadaşının tartıştığını öğrenen B.C.D. (17), otomobil ile park etrafına gelerek üzerinde bulunduğu tabanca ile karşı tarafa ateş açtı.

Kız Arkadaşı Ile Tartışan Gruba Ateş Açtı 1 Çocuk Yaralandı (5)

Açılan ateş sonucu olayla ilgisi bulunmadığı belirtilen A.H.Ö. (16) adlı çocuk yaralandı. Silah sesleri üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi ve sağlık görevlileri sevk edildi.

Kız Arkadaşı Ile Tartışan Gruba Ateş Açtı 1 Çocuk Yaralandı (4)

Çoban kılığında 2 yıl boyunca saklanan cinayet şüphelileri yakalandı Çoban kılığında 2 yıl boyunca saklanan cinayet şüphelileri yakalandı

Bacağından yaralanan A.H.Ö., sağlık ekiplerin olay yerinde yaptığı ilk müdahalesinin ardından ambulansla Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kız Arkadaşı Ile Tartışan Gruba Ateş Açtı 1 Çocuk Yaralandı (3)

Şahsın olay yerinden kaçışı kamerada

Zanlı olayın ardından bir araçla kaçtı. Şüpheli şahsın silahla yaralama olayını gerçekleştirdikten sonra aracına binip olay yerinden kaçtığı görüntüler bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Silahla yaralama olayının şüphelisi B.C.D., polis ekiplerinin çalışmaları sonucu olaydan kısa süre sonra suç aleti tabanca ile yakalanarak gözaltına alındı.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Kız Arkadaşı Ile Tartışan Gruba Ateş Açtı 1 Çocuk Yaralandı (2)

Kaynak: İHA