Kızılcık Şerbeti isimli  dizide Abdullah karakteriyle izleyicilerin beğenisini toplayan oyuncu Settar Tanrıöğen beyin kanaması geçirdi. Oyuncunun sağlık haberini  rol arkadaşı Ebru Destan duyurdu.

Rdutfogşpı

Konserinde taraftara küfrettirdiği söylenen Derya Uluğ isyan etti Konserinde taraftara küfrettirdiği söylenen Derya Uluğ isyan etti

En son Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte başrol oynadığı  Aşıklar Bayramı filmi ile izleyici karşısına çıkan Settar Tanrıöğen, bu dönemde  Kızılcık Şerbeti isimli dizide Nursema'nın babası Abdullah Bey rolüyle de büyük ilgi görüyor.

J N Y J K U

Usta oyuncunun beyin kanaması geçirği haberini sosyal medyasından duyuran  rol arkadaşı Ebru Destan ,

"Settar abim dün beyin kanaması geçirdi. Ameliyatı güzel geçmiş. Bir an önce sağlığına kavuşmasını dilerim. Seni seviyoruz" ifadelerini kullandı.

Settar Tanrıöğen kimdir ?

15 Temmuz 1962, Denizli doğumlu olan Settar Tanrıöğen Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü'nden mezun oldu. İlkokul yıllarından bu yana pek çok farklı irili ufaklı işte çalışan oyuncunun oyunculuğa ve tiyatro olan ilgisi ise 1980’li yıllarda başladı. 1984’te Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü'nü kazanarak başkente taşındı. Aynı yıl, Ankara'daki bir sanat evinde tiyatroya yeniden başladı ve mezuniyetinden sonra Türkiye turnesi yapan topluluklar sahneye çıktı.

1996’da Türk sinemasının yeniden doğuş filmi olarak gösterilen Eşkıya’da Kız Naci rolünü üstlendi. Takip eden yıl, kariyerinin halen hatırlanan rolü Saldıray olarak Bir Demet Tiyatro'da yeniden sahneye çıktı. 1998’de Yara filminde de rol aldıktan sonra, Vedat Özdemiroğlu ile beraber çalışarak 1999’da tek kişilik gösterilerle sahneye çıkmaya başladı. Tiyatro rollerinin yanı sıra pek çok film ve dizi de yer aldı. Karakter oyunculuğundaki üstün performanslarıyla pek çok önemli ödüle layık görüldü.

22. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde "Gölgeler ve Suretler" ve "Çoğunluk" filmlerindeki yardımcı erkek oyuncu rolleriyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü'nü alan Settar Tanrıöğen 42. ve 43. SİYAD Ödülleri'nde "Vavien" ve "Çoğunluk" filmlerindeki performanslarıyla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı ödüllerine uzandı. Ayrıca, 21. Altın Koza Film Festivali'nde "Yağmur-Kıyamet Çiçeği" filmiyle Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. Tiyatro alanında da 20. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nde "Nergis Hanım" oyunundaki başarılı performansıyla Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu (Dram) ödülünü kazandı. Başarılı sanat hayatına halen devam eden Tanrıöğen yakın zamanda bağımsız sinema yapımlarında ve dijital platform işlerinde seyirci karşısına çıkmaya devam etmektedir

Kaynak: ÖZGE AY