Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'nün orman yangınlarına farkındalık oluşturmak için 81 ilde eş zamanlı olarak başlattığı ‘Orman Benim’ kampanyası kapsamında, Kula Orman İşletme Şefliği’nin ev sahipliğinde çöp toplama etkinliği düzenlendi. Mehmet Halıcı Mesire Alanı’nda düzenlenen etkinliğe Kaymakam Ömer Ahmet Özdemir, protokol üyeleri ve öğrenciler de katıldı.

Yunusemre Belediyesi’nin önceliği vatandaş Yunusemre Belediyesi’nin önceliği vatandaş

Kula’da ‘Orman Benim’ Etkinliği Düzenlendi (1)

İklim değişikliği ve küresel ısınma her geçen gün artıyor

İklim değişikliği ve küresel ısınmanın etkisiyle orman yangını oluşma riski her geçen gün daha da arttığı bu günlerde yangının çıktıktan sonra büyümesine etki eden doğadaki yanıcı maddeleri toplamanın, orman yangınlarına karşı farkındalık olduğunu dile getiren Kaymakam Özdemir, ülkemizde artan orman yangınları ile mücadele çalışmalarında önceliğin yangın öncesi önleyici tedbirler almak olduğunu söyledi.

Kula’da ‘Orman Benim’ Etkinliği Düzenlendi (3)

Özdemir, öğrencilerle çöp topladı

Vatandaşların da bu konu hakkında duyarlı davranması gerektiğinin altını çizen Kaymakam Özdemir, ormanlık alandaki çöpleri öğrenciler ve protokol üyeleri ile birlikte topladı.

Kula’da ‘Orman Benim’ Etkinliği Düzenlendi (5)

Selendi’de de ‘Orman Benim’ projesi kapsamında çöp toplama etkinliği düzenlendi

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'nün orman yangınlarına farkındalık oluşturmak için 81 ilde eş zamanlı olarak başlattığı ‘Orman Benim’ kampanyası kapsamında, Selendi Orman İşletme Şefliği’nin ev sahipliğinde çöp toplama etkinliği düzenlendi. Kınık piknik Alanı’nda düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Murat Daban, İlçe Jandarma Komutanı Muhammed Tok, İlçe Emniyet Amiri Emre Gevanci, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Kula’da ‘Orman Benim’ Etkinliği Düzenlendi (4)

Kula’da ‘Orman Benim’ Etkinliği Düzenlendi (7)

Kula’da ‘Orman Benim’ Etkinliği Düzenlendi (6)

Kaynak: İHA