"İş kuracaklara ise 50 bin TL destek"

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, önümüzdeki hafta sonu gerçekleşecek olan yerel seçimleri kazanmaları halinde, 0-2 yaş bebeklere mama ve bebek desteği, dar gelirli ailelere kira desteği, yeni evleneceklere 30 Bin TL, yeni iş kuracaklara ise 50 bin TL destek sözü verdi. 65 yaş üstü vatandaşlara ve bebekli ebeveynlere ücretsiz ulaşım desteği vereceğini de yineleyen Zeyrek, çiftçi ve esnaflara da yüz güldürecek sözler verdi. 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, yaşlısından gencine, ev kadınından çiftçilere, kirasını ödemekte zorlanan vatandaşlardan esnaflara kadar her kesimi ilgilendiren önemli müjdeleri peş peşe sıraladı. 

Önceki gün Turgutlu’da gerçekleştirilen coşkulu halk buluşmasında konuşan CHP’li başkan adayı Zeyrek, maddi zorluklar nedeniyle evlenemeyen gençlere “Gittiğim birçok yerde gençlerimiz maddi imkansızlıktan dolayı düğün yapamadıklarını söylüyorlar. İhtiyaç sahibi olan yeni evlenecek çiftlerimize artık düğün hediyesi 30 bin TL nakit yardım Ferdi abilerinden hediye olsun size” diyerek söz verdi.

Ekonomik şartların zorluğundan söz eden Zeyrek, ilk defa iş kurup Manisa’ya istihdam sağlayacak olan kişilere de 50 Bin TL nakit desteği vereceklerini söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek'ten Müjdeler Peş Peşe Geldi (1)

"Öğrencilere günde bir öğün yemek"

İlk ve ortaokul öğrencilerine günde bir öğün yemek sözü veren Zeyrek;

“Dolaştığım yerlerde şunu görüyorum. İlkokul ve ortaokula giden bazı çocuklar kahvaltı yapmadan evden kaçıyorlar veya kahvaltı yapacak imkan bulamıyorlar. Artık Manisa Büyükşehir Belediyesi o çocuklara günde bir öğün yemeği hediye edecek.”dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek'ten Müjdeler Peş Peşe Geldi (4)

Manisa’da Dr. Ömer Faruk Meriç İlkokulu-Ortaokulu’nda 23 Nisan kutlandı Manisa’da Dr. Ömer Faruk Meriç İlkokulu-Ortaokulu’nda 23 Nisan kutlandı

Bebek Kart sistemi geliyor.

Önceki gün Turgutlu’da gerçekleştirilen coşkulu halk buluşmasında konuşan CHP’li başkan adayı Zeyrek, kucağına aldığı Yiğit bebekle birlikte, kendisini dinlemeye gelen kalabalığa Bebek Kart projesini anlattı. Ferdi Zeyrek;

“Artık Manisa’ma Bebek Kart sistemi geliyor. Yiğit burada. Bizim yarınlarımız. Bizim mücadelemiz Yiğitler için. Yiğit 1.5 yaşında. Yiğit dahil olmak üzere, Manisa’da ihtiyacı olan ailelerimizde 0-2 yaş arasındaki çocuklarımızın mama ve bebek bezi desteği Ferdi amcalarından hediye olacak.”dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek'ten Müjdeler Peş Peşe Geldi (3)

Anne Kart Manisa’nın her ilçesinde geçerli olacak

CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, seçimleri kazanmaları halinde, hayata geçirecekleri Anne Kart sayesinde 5 yaşına kadar olan çocukların, anne ve babalarıyla birlikte ücretsiz ulaşım hakkına sahip olacaklarını söyledi. Anne Kart’ın Manisa’nın her ilçesinde geçerli olacağı belirtildi. 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek'ten Müjdeler Peş Peşe Geldi (2)

Gündüz bakım evi gelecek 

Gündüz Bakım Evi projesini açıklayan Ferdi Zeyrek;

“Ev hanımlarımızın bakmakla yükümlü olduğu çoluk çocuk var. Özel bakım gereksinimi olan çocuklarımız var. Alzheimer hastası olan büyüklerimiz var.  Yaşlı anne babalarımız var. Artık onların hepsini Gündüz Bakım Evi’nde ben misafir edeceğim. Sizler de hem ekonominize katkı sağlayın hem de sosyal hayata kavuşun.”diye konuştu. 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek'ten Müjdeler Peş Peşe Geldi (7)

Dargelirli ailelere kira desteği

Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, bir de kira desteği sözü verdi. Zeyrek; “Kirada oturan kardeşlerimiz, ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimize 1.000 TL kira desteği artık Ferdi kardeşinizden size armağan olacak.”dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek'ten Müjdeler Peş Peşe Geldi (7)

Esnaf daire başkanlığı geliyor

Açıklamalarında esnafları da unutmayan Ferdi Zeyrek;“Artık sizlerin derdini dinleyecek bir tane Esnaf Daire Başkanlığı kuruyoruz. Çünkü sizin Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde şuan kapısını çalacağınız kimse yok. Sizin derdinizi dinleyen kimse yok. Artık Esnaf Dire Başkanlığımız da bütün esnaflara hediyemiz olsun.”şeklinde konuştu.  

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek'ten Müjdeler Peş Peşe Geldi (6)

Çiftçilere ürün satım garantisi veren Zeyrek;

“Çiftçilerimiz var. Ürünleri toprakta kalıyor. Artık kimsenin ürünü, kimsenin mahsülü toprakta kalmayacak. Artık sizin ürünlerinizi İstanbul’a, Ankara’ya, Antalya’ya, oradaki pazarlara taşımak Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin görevi olacak. Oradaki pazardan elde edilecek kazanç direkt olarak size yansıtılacak. Sizin cebiniz dolacak ki yüzünüz gülsün. Yüzünüz gülecek ki Manisa’mız kalkınsın.”diye konuştu. 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek'ten Müjdeler Peş Peşe Geldi (5)

Geçtiğimiz yıllarda ücretsiz ulaşım hakları ellerinden alınan, ancak seçim öncesi geri verilen 65 yaş üstü vatandaşlara da seslenen Ferdi Zeyrek;“65 yaş üstü amcalarım, teyzelerim. Sizin için ulaşım ücretsizdi. Ama 3 yıl önce bu hakkınız elinizden alındı. Bu seçimden bir ay önce siz belediye başkanının aklına geldiniz. Ben 65 yaş üstü kişilerin oylarını nasıl alırım diye düşündü. Dedi ki bu ücretsiz ulaşım hizmetini onlara tekrar geri vereyim. Sizden aldığı hakkı size geri verdi. Bizim başkanlığımızda Manisa’nın her yerinde 65 yaş üstü ulaşım önümüzdeki 5 yıl boyunca ücretsiz olacak. Ulaşımda bizlerin misafiri olun.”dedi. 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek'ten Müjdeler Peş Peşe Geldi (8)

"Manisa FK'ya futbolcu alacağıma o parayı halkıma harcarım"

Konuşmalarının sonunda Cumhur İttifakı Adayı Cengiz Ergün’e de bir gönderme yapan CHP’li Ferdi Zeyrek, şunları söyledi;
“Ben bunları söyleyince, Cengiz Ergün diyor ki “Bunları nasıl yapacaksın?” Ben de diyorum ki “Manisa Futbol Kulübü’ne futbolcu alacağımıza, o parayı halkımıza harcayacağız. Artık halkının yanında olan bir başkan geliyor.”

Kaynak: HABER MERKEZİ