31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından Büyükşehir Belediye Meclisi Ferdi Zeyrek başkanlığında ilk kez toplanacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı, bugün saat 18:00’da Kültür Sitesi Lale Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Meclis üyelerindeki parti dağılımları

Manisa Kültür Sitesi Lale Salonu'nda ilk toplantısını yapacak olan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde toplam 88 üye bulunuyor.

Meclisi 63 üye ile CHP, 15 üye ile AK Parti, 8 üye ile MHP, 1 üye ile Saadet Partisi, 1 üye de Yeniden Refah Partisi temsil edilecek.

İYİ Parti Büyükşehir Meclisi’nde yok

Manisa’da yerel seçimlerde büyük oy kaybı yaşayan İYİ Parti ilçe Belediye meclislerinde grup kuramaması nedeniyle Büyükşehir Belediye Meclisi’nde temsil edilemeyecek.

Meclis çoğunluğu CHP’de

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde 63 üye bulunduran CHP ilk kez meclis çoğunluğunu da ele geçirmiş oldu.

MHP kayıplarda

2019 seçimlerinde 4 ilçe belediyesi kazanan Milliyetçi Hareket Partisi, son seçimde mevcut belediyeleri de kaybederken Meclis üyesi sayısı da 8’e düşmüş oldu. MHP Manisa’da ilçe belediyelerde sıfır çekti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor Manisa Büyükşehir Belediyesi kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor

Yeniden Refah ilk kez temsil ediliyor

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Selendi’de Belediye Başkanlığı’nı kazanan Murat Daban, Yeniden Refah Partisi’ni ilk kez temsil eden kişi ünvanını da almış olacak.

Muhabir: RESULENUR KANTAR