Önceki gün seçim çalışmalarını Manisa’nın merkez mahallelerinden biri olan Barbaros’ta, Yunusemre Belediye Başkan Adayı Semih Balaban ile birlikte sürdüren Ferdi Zeyrek, burada kıraathaneleri ve esnafları gezerek önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan biri de bölgenin en önemli sorunlarından birisi haline gelen imar konusu üzerine oldu. 

Whatsapp Image 2024 02 05 At 17.35.05

“İMARI MİMAR YAPAR”

Barbaros Mahallesi dahil olmak üzere şehrin en büyük problemlerinden birisinin imar olduğunu vurgulayan Ferdi Zeyrek şu açıklamalarda bulundu;

“İmarı mimar yapar. İmarı müteahhit yaptığı zaman, burası da kaderine terk edilmiş bir halde kalıyor. Buralar halen 1989 yılında yapılmış imarla şekilleniyor. Artık buna son vereceğiz.” 

Whatsapp Image 2024 02 05 At 17.35.04

“SİZİN HAKKINIZ OLANI CENGİZ ERGÜN’DEN ALACAĞIZ”

İmarla ilgili verdiği vaatleri nasıl yapacağını açıklayarak sözlerine devam eden Mimar Ferdi Zeyrek;

“Şimdi size diyorlar ki, özellikle aşağı tarafta 10 katlı olacak 3 emsal verilecek. 3 emsal şu demek; bin metrekare yerin varsa 3bin metrekare inşaat yapıyorsun, 100 metrekareden 30 tane daire çıkıyor. Hesaplarını yaptım, size burada 3.5 emsal vereceğiz. Yani artık 30 daire yerine 35 daire alacaksınız. Peki bu 5 daireyi kimden alacağız? Büyükşehir Belediye Başkanından alacağız. Kendi yerlerini 5 kattan 15 kata çıkartıyor, sizin buradaki imar hakkınızdan alıyor, kendi cebine koyuyor. Artık buna son.”

Whatsapp Image 2024 02 05 At 17.35.00

“HALA 30 YIL ÖNCEKİ ALTYAPI KULLANILIYOR”

Şehrin en büyük problemlerinden bir diğeri olan altyapıya da öncelikli olarak önem vereceklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Öncelikle altyapıyı yapacağız. Çünkü mevcut altyapıyla aşağı taraflara 10 kat verirsek, burası artık göl haline gelir. Her yağmur yağdığında yollardan dere gibi su akar. Çünkü hala 30 yıl önceki altyapı kullanılıyor. Önce altyapıyı sonra üstyapıyı yapacağız. 30 dairelik yeriniz 35 daireye çıkacak. Bu bizim boynumuzun borcu. 

Whatsapp Image 2024 02 05 At 17.35.02

“BANA TEŞEKKÜR ETMEYİN, HİZMETİ YAPMAYANA SANDIKTA CEZASINI VERİN”

Bana gittiğim her yerde bunları anlattığım için “Başkan sana teşekkür ederiz” diyorlar. Ben de diyorum ki “Bana teşekkür etmeyin. Bu büyükşehir belediyesinin yapması gereken bir hizmettir. Hizmeti yapmayana sandıkta cezasını verin.” Diyorum. Gittiğim her yerde bunları anlatıyorum ve anlatacağım.”

Jale Hayta Şehzadeler'den Belediye Meclis Üyesi Adayı  Jale Hayta Şehzadeler'den Belediye Meclis Üyesi Adayı 

Whatsapp Image 2024 02 05 At 17.35.03

Kaynak: PERVİN İNCE