Alaşehir’de yaz kurlarının kayıtları başladı Alaşehir’de yaz kurlarının kayıtları başladı

Yaz aylarının gelmesi ve hava sıcaklıklarının artmaya başlamasıyla birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, şehir içi toplu taşıma araçlarında klima denetimi gerçekleştirdi. Kent merkezindeki toplu taşıma araçlarını tek tek kontrol eden Trafik Zabıta ekipleri, kliması açık olan otobüs şoförlerine yaz boyunca klimanın aktif olması gerektiğini belirtti. Ekipler, kliması açık olmayan otobüs şoförlerine de uyarılarda bulundu. Vatandaşların daha rahat ve ferah bir yolculuk yapabilmesi için denetimlerin rutin olarak sürdürüleceği belirtildi.  


Manisalılar memnuniyetlerini ifade etti


Manisalılar da klima denetimleri ile ilgili görüşlerini paylaştı. Denetimlerin devam etmesini isteyen Manisalılar, yapılan uygulama nedeniyle memnuniyetlerini ifade ettiler. 

Yolcu Furkan Aslan, "Klimalar çok çalışmıyor genelde otobüslere bindiğimizde. Yolcuklarda üst üste gidiyoruz zaten, sefer sayıları da az ama düzeliyor yavaş yavaş. Bu aralar daha iyi" dedi. 

Osman Dereli de, "Her zaman denetimlerin olması lazım.  Keşke herkes böyle yapabilse, denetleyebilse ve takip edebilse. Mühim olan takip etmek. Olumlu gelişmeler var" diye konuştu. 

Murat Oğuzcan ise, "15 senedir böyle bir şey görmedik. Şimdi böyle oldu, çok memnun olduk. Teşekkür ediyoruz Büyükşehir Belediyesi’ne." ifadelerini kullandı. 

Muhabir: RESULENUR KANTAR