TBB Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurulu üyeleri TBB’de buluştu. Manisa Barosu Başkanlığı avukatların Büyük Savunma mitingine katılım sağlaması için çok çaba gösterdi.

AK Parti’den “Kızılay Sana Kanım Feda” kampanyası AK Parti’den “Kızılay Sana Kanım Feda” kampanyası

Manisa'da Adalet Isteyen Avukatlar, Mitingte Buluştu (2)

“Avukatlar sloganlar eşliğinde Anıtpark’a yürüdü”

Çeşitli sloganlar eşliğinde yürüyen avukatlar, "Savunma Susmadı Susmayacak", "Çoklu Baroya Hayır", "Avukata Dokunma", "Avukat Yaşarsa Adalet Yaşar", "Herkes İçin Adalet, Adalet İçin Avukat", "Angaryaya Hayır", "Emeğimizin Hakkını Savunuyoruz", "Avukata Şiddete Hayır", "Güçlü Baro Güçlü Avukat", "Bağımsız Yargı" diye çeşitli sloganlar atarak TBB önünden Anıtpark’a kadar yürüdüler.

Manisa'da Adalet Isteyen Avukatlar, Mitingte Buluştu (2)

“Var olsun şanlı savunma mücadelemiz ve yaşasın avukatlar”

Avukatların sorunlarının çok olduğunu vurgulayan Rona,

“Sizlerle birlikte Uzun yıllardan bu yana hukukun üstünlüğü adalet ve insan hakları mücadelesini ortaya koyuyoruz. Tarih boyunca Sokrates’in Savunması‘dan bugüne kadar savunma dik ve onurlu bir duruşu ortaya koymuştur. Avukat meslektaşlarımızla birlikte adliye koridorlarında duruşma salonlarında ve gerektiğinde meydanlarda halkımızın ihtiyacı olan hukukun üstünlüğü insan hakları ve adalet ihtiyacını gidermede avukatlar ön saflarda yer almış ve adaletin tecellisi noktasında büyük bir emeği ortaya koymuşlardır. Bugün geldiğimiz noktada avukat meslektaşlarımızın sorunlarının da çok olduğunu görmekteyiz bu sorunları çözme noktasında Manisa Barosu olarak ortaya koyduğumuz değerli çalışmalar yanında Türkiye barolar birliği ve diğer barolarımızla birlikte dayanışma ruhuyla hareket etmekteyiz. Var olsun şanlı savunma mücadelemiz ve yaşasın avukatlar” dedi.

Manisa'da Adalet Isteyen Avukatlar, Mitingte Buluştu (5)

Manisa'da Adalet Isteyen Avukatlar, Mitingte Buluştu (1)

Muhabir: RESULE NUR KANTAR