Proje kapsamında Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce hazırlanan “Domates, Biber ve Patlıcan Üretimini Geliştirme Projesi” ile Domates, Biber ve Patlıcan fideleri Kulalı üreticilere teslimine edildi.

Manisa’da Bakanlık Hibeli Fide Dağıtımına Devam Ediyor (5)

Üretiminin yaygınlaştırılması hedefleniyor

Sebze üretiminin yaygınlaştırılması hedeflenen projede Kula’nın Dereköy, Ortaköy, Kalınharman ve Sarnıç mahallelerinde bölgeye uygun Patlıcan çeşidi seçilerek dağıtıldı.

Sebze fidelerinin dağıtım programında konuşan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, projenin yüzde 75’i Bakanlık katkılarıyla karşılandığını belirtti.

Yasemin Yıldız, güven tazeledi Yasemin Yıldız, güven tazeledi

Manisa’da Bakanlık Hibeli Fide Dağıtımına Devam Ediyor (1)

Gelirlerin arttırılması hedefleniyor

Küçük ölçekli bitkisel üretim işletmelerinin gelirlerinin artırılmasının hedeflendiğini vurgulayan Öztürk;

“Projemiz ile İlimiz topraklarında; çeşitlendirilmesi, üreticilerin girdi maliyetine katkı sağlanması, sebze üretiminin teşvik edilmesi, bitkisel üretimde verim ve kaliteyi artıracak uygulamaların yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Kula İlçemizde Nisan ayında 60 bin adet aşılı patlıcan fidesinin üreticilere teslimi gerçekleştirilmiş geriye kalan 90 bin adet aşılı patlıcan fidesinin teslimi bugün itibariyle yapılmıştır.” şeklinde konuştu.

Kula’da proje kapsamında 77 üreticin yaralandığını belirten İl Müdürü Öztürk, 75 dekar alanda kullanmak üzere toplam 150 bin adet patlıcan fidesinin teslimi edildiğini ifade etti. 

Manisa’da Bakanlık Hibeli Fide Dağıtımına Devam Ediyor (4)

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK