Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek'in engelli vatandaşlar için engelleri hızlı bir şekilde kaldırılıp dertlerine çare olduğu için Başkan Zeyrek'e teşekkür etti. 

 Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, bugün yaptığıaçıklamada Manisa'da Başkan Zeyrek'in  engelleri kaldırıp dertlerine çözüm yolu bulduğunu ve engeli vatandaşları özgürlüğüne kavuşturduğunu belirterek kader arkadaşları adına Başkan Zeyrek'e teşekkür etti. 

"Bize özgürlüğümüzü sağlamaktadır"

Başkan Zeyrek'in Manisa'yı  engelsiz birbüyüşehir yaptığını söyleyen Başkan Yasemin Yıldız, aynı zamanda Başkan Zeyrek'in kendisine iletilen sorunlara hızlı bir şekilde çözüme kavuşturduğunu söyledi. Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, konuşmasında şu sözlere yer verdi;

CHP Manisa pes etmiyor! Sokak hayvanları sahipsiz değildir! CHP Manisa pes etmiyor! Sokak hayvanları sahipsiz değildir!

"Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ferdi Zeyrek'ten çok büyük destek görüyoruz. Kendisine ne zaman telefon etsek veya mesaj atarak destek istesek anında hizmet alıyoruz. Geçtiğimiz gün yine Ulaşım Daire Başkanlığımızın hizmet aracıyla beş kader arkadaşımızın akülü aracını İzmir'de servise göndererek tamir ve bakımlarının yapılmasını sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ferdi Zeyrek'e şahsım, derneğim ve kader arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim. Ne yazık ki Manisamızda akülü araçlarımızı tamir edecek servis yok, bu araçlar bizim için sıradan alet veya makina değildir, bu araçlar bizim el, kol, bacak gibi uzuvlarımızdır, aracımız olmadan hareket edemeyiz, sosyal hayata ulaşamayız, kapalı kapılar ardında kalırız. Bu nedenle Başkanımız Sayın Ferdi Zeyrek'in desteği çok değerlidir, bize özgürlüğümüzü sağlamaktadır. Allah yar ve yardımcısı olsun, kaldırdığı engeller kadar önü açık olsun, değerli Devlet büyüğümüze daha güzel makamlar nasip olsun, halk için çalışanı Hak da görür, hizmetleri, başarıları daim olsun."

Manisa'da Engelsiz Yaşam Için Adım Adım Yasemin Yıldız, Başkan Zeyrek'e Teşekkür Etti (1)

"Büyük işler, büyük hayırlar, manevi değere sahip faaliyetler büyükşehire ve büyük yöneticilere yakışır"

Başkan Yasemin Yıldız, asansörlü servis otobüslerin özgürleri olduğunusöylei. Başkan Yıldız konuşmasının sonunda duygu ve düşüncelerini şu sözlerle aanlattı

,

"Bizim için önem taşıyan bir diğer araç da asansörlü servis otobüsüdür, hayırseverlerden gelen gıda, giyim ve benzeri yardım paketlerini bu aracımızla üyelerimize, kader arkadaşlarımıza ulaştırıyoruz, Dini ve Milli bayramlarda, özel gün ve haftalarda, sanatsal etkinlik ve kültürel faaliyetlerde bulunabilmemiz tamamen bu araca bağlı, yani sosyal hayata ulaşmamız ve katılım sağlamamız, farklı il ve ilçelere ulaşabilmemiz asansörlü servis otobüsümüzle mümkün olmaktadır. Bize uzun yıllar hizmet eden bu önemli aracımız şu an Şehzadeler Belediyesi'nin garajında âtıl olarak durmaktadır, adeta çürümeye terk edilmiştir. Bizim Büyükşehir Belediye Başkanımız Ferdi Zeyrek'den ricamız; Devlet kurumlarımızın derneğimiz işbirliği ile ortak proje yürüterek uluslararası fonlarla elde ettiği bu aracımızı park edildiği belediye şantiye parkında çürümekten kurtarması ve eski günlerde olduğu gibi amacına uygun olarak kullanımı sağlamasıdır. Büyük işler, büyük hayırlar, manevi değere sahip faaliyetler büyükşehire ve büyük yöneticilere yakışır."

Muhabir: ÖZGE AY ERDOĞDU