Ulusal Kamp Dönemi ve Tematik Kamp Döneminde faaliyetlerine devam eden Gençlik Kampları, 35 farklı ilimizde bulunan 13 deniz, 37 doğa olmak üzere 50 farklı kamp alanında ücretsiz hizmet veriyor.

Filenin Sultanları'nın, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’ndaki rakipleri belli oldu Filenin Sultanları'nın, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’ndaki rakipleri belli oldu

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada,

"Gençlik kampları, gençler arasında pozitif rekabet duygusunun geliştirilmesi ve serbest zamanlarının etkin değerlendirilmesinde eğlence, macera, adrenalin dolu etkinlikler ve aktivitelerle donatılmıştır.
Gençlik Kampları, zaman yönetimi, planlama, uygulama ve temel yaşam becerileri gibi yetkinlik alanlarının genişlemesine destek olmak, toplum hayatına adaptasyonda bireysel ödev ve sorumluluklara dair bilinç edinilmesine yönelik istasyon eğitimleriyle de zenginleştirilmiştir”dedi.

Öztürk,

"Son başvuru tarihi 7 Haziran olan 12-15 yaş Deniz Kampları ve 16-25 yaş Doğa Kamplarına başvuru için tüm gençlerimizi bekliyoruz" dedi. 

Başvurular Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün resmi sayfasından ya da  Gençlik Merkezlerinden yapılabilecek. 

Muhabir: ÖZGE AY