Manisa’da Bağlarda Mildiyö Hastalığı araştırılıyor Manisa’da Bağlarda Mildiyö Hastalığı araştırılıyor

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Ramazan Ayı dolayısıyla gıda denetimlerini artırdı. Un ve unlu mamuller, tatlı işletmeleri, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri gibi işletmelerde denetim gerçekleşti. Bugün gerçekleşen  denetimlere Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İl Müdür Yardımcısı Ali Gök, Gıda ve Yem Şube Müdürü Defne Bacınoğlu ile İl Müdürlüğü kontrol görevlileri katıldı.

Manisa’da gıda işletmeleri denetlendi

“ETİKET BİLGİLERİ KONTROL EDİLİYOR”

Konu kapsamında Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk açıklamalarda bulundu. Öztürk, yaptığı açıklamada,

"Ramazan Paketi adı altında muhtelif gıdaların bir arada yer aldığı paketlerin satışının yapıldığı işletmelere yönelik denetimlerde paket içeriğinde bulunan gıdaların son tüketim tarihi ve etiket bilgileri kontrol ediliyor. Gerekli durumlarda ürünlerden analiz edilmek üzere numune alınmaktadır” dedi. 

Manisa’da gıda işletmeleri denetlendi-1

RAMAZAN AYIN BOYUNCA DA DEVAM EDECEK

Sağlıklı ve güvenilir gıda için denetimlerin tüm yıl boyunca olduğu gibi ramazan ayında da devam edeceğini söyleyen Öztürk,

“Vatandaşlarımız karşılaştıkları sorunları İl ve İlçe Müdürlüklerimize bizzat başvurarak veya Alo 174 Gıda Hattı'nı arayarak bildirebilirler” ifadelerine yer verdi.

Manisa’da gıda işletmeleri denetlendi-2Manisa’da gıda işletmeleri denetlendiAManisa’da gıda işletmeleri denetlendi-3Manisa’da gıda işletmeleri denetlendiF

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK