MASKİ Genel Kurulu'nda alınan kararla, Zeyrek'in en önemli vaatlerinden biri olan "İlk 2 ton 1 TL" uygulamasına geçildi. MASKİ Genel Kurulu toplantısında ilk 2 ton su 1 TL uygulamasına geçildi, daha sonraki kademelerde ise yüzde 30 indirim yapıldı ve vatandaşlardan tepki gören kartlı sayaç zorunluluğu kaldırıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı İlksen Özalper,

"İlk 2 ton su 1 TL oldu,  sonraki kademelerde yüzde 30 indirim yapıldı ve kartlı sayaç dayatması kaldırıldı. Manisalılara hayırlı olsun" dedi.

“Manisalıların su ızdırabına noktayı koyduk”

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper,

"Seçim kampanyalarımızda verdiğimiz tüm sözleri tutacağız. Manisalıların su ızdırabına nokta koyduk, halkımıza hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

“Tüm projeler halkın takdirine sunuldu”

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Ferdi Zeyrek bu konunun üzerine titizlikle çalışma yürüttü” diye vurgulayan CHP'li Başkan Özalper,

CHP'li Bakırlıoğlu, Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı'nı eleştirdi CHP'li Bakırlıoğlu, Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı'nı eleştirdi

"Manisa'da Belediye Başkan adaylarımız derslerine çok iyi çalıştılar. Sırf göz boyamak için olmayacak vaatler vererek algı yaratmak yerine, tüm projelerini titizlikle hazırlayarak halkın takdirine sundular. Manisalılar, su konusunda yıllardır büyük bir dayatma yaşıyor, bu konuda adeta ızdırap çekiyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ferdi Zeyrek bu konunun üzerine titizlikle çalışma yürüttü, finansal sürece hakim oldu. Seçim döneminde bizlere, 'İlk 2 ton suyu 1 TL yapamazsınız' diyenler oturup MASKİ Genel Kurulu toplantısının canlı yayınını izlesinler. Bütçeyi halkın yararına kullanınca ilk 2 ton su 1 TL de olur, ilerideki kademelerde yüzde 30 indirim de yapılır. Bir diğer tepki çeken uygulama da kartlı sayaçlardı. Vatandaşlarımıza adeta dikte edilen bu uygulamaya da son verdik" diye konuştu.

“Daha yeni başlıyoruz”

Başkan Özalper konuşmasını bitirirken şunları dile getirdi:

"Manisalıların yıllardır çektiği su çilesine, ızdırabına noktayı koyduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ferdi Zeyrek, görev süresindeki ilk 20 günde en önemli vaatlerinden birini hayata geçirdi. CHP halkı için çalışacak, CHP belediyeleri Manisalıların hakkını kuruşu kuruşuna koruyacak. Artık dayatma dönemi yok, halka karşı çalışma dönemi bitti. Manisa, CHP'nin halkçı belediyecilik anlayışıyla nefes alacak. Daha yeni başlıyoruz..."

Muhabir: RESULENUR KANTAR