İYİ Parti, Manisa’da en güçlü olduğu merkez ilçe belediyelerde dahil olmak üzere belediyeleri kazanamadı. Seçim sonuçlarını değerlendiren İYİ Parti Manisa İl Başkanı Ali Zafer İksir, parti olarak iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini fakat seçimlerden istedikleri sonuçları alamadıklarını ifade etti.

Manisa’da İYİ Parti’den ilk açıklama geldi

“Yanlışlarımızı ve eksiklerimizi gördük”

Parti olarak eksik ve yanlışları gördüklerini ifade eden İksir, 

“31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktık. Partimizi destekleyen, desteklemeyen tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Tüm adaylarımız ve teşkilatlarımız elinden gelenin fazlasını yaptı, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki vatandaşımız tercihini bizden yana kullansın.  Ancak bizlerde seçmenin verdiği mesaj doğrultusunda yanlışlarımızı ve eksiklerimizi gördük, bu doğrultuda çalışmalarımıza yön vereceğiz..” ifadelerinde bulundu.

“15 yıldır Manisa’yı ablukaya almış bir sistem kurtulmuş olduk”

İl Başkanı iksir açıklamasını şu sözlerle devam etti:

“Seçim bitti, Genel Başkanımızı temsil noktasında iyi bir çalışma ve iyi bir muhalefet yapmaya çalıştık Biz kazanamadık ama 15 yıldır Manisa’yı ablukaya almış bir sistem ve zihniyetten bu seçimle kurtulmuş olduk. Biz yeniden başlayacağız ve o gün geldiğinde hazır olacağız. Kazanan tüm belediye başkanlarını tebrik ediyor, güzel hizmetler yaparak Manisamızı hak ettiği yere ve şehrimizi marka şehir haline getirmelerini temenni ediyorum.”
 

Soma Belediyesi’nden çocuklara özel ‘Neşeli Çocuk Bayramı’ Soma Belediyesi’nden çocuklara özel ‘Neşeli Çocuk Bayramı’
Muhabir: DERYA ÖZTÜRK