Yunusemre Belediyesi Kent Konseyi başkanlığına Yunus Emre Kültür Park İrfan Meclisi’nde gerçekleştirilen genel kurul ile Bektaş Kılınç seçildi. Genel kurula Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Mehmet Arslan, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar, meclis üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 

Balaban yaptığı konuşmada,  

“Yunusemre Belediyesi’ni kent konseyi, sivil toplum örgütleri ile birlikte yöneteceğiz. Bu Manisa’da demokrasinin kalıcı olması için önemli bir adım olacak. Kent konseyinin altını oluşturacağımız mahalle meclisleri ile dolduracağız. Halk meclisleri muhtarlarımızın öncülüğünde en yetkili organ olacak. Muhtarlarımız ile güzel başarılara demokrasi adına imza atacağız. Bizler her konuda olduğu gibi demokrasi konusunda da sözlerimizi sonuna kadar yerine getireceğiz ve hiç kimseyi dışlamayacağız. Bektaş Bey’e hayırlı olsun diyorum.” diye konuştu. 

 Bektaş Kılınç ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“kentte merkezi yönetimlerin oluşturduğu vali ya da kaymakam, yerel yönetimlerin oluşturduğu belediye başkanlık örgütlenmesinden sonra  üçüncü ayağı da sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu kent konseyleridir.  Toplum örgütlendikçe ve bilinçlendikçe demokraside gelişecek ve üçüncü ayak da gelişecek. Bu anlamda bizim görevimiz üçüncü ayağı yerine getirmek. Kent konseylerinin birinci görevleri mahallelerdeki herkesin temsil edildiği mahalle meclislerini oluşturmuş olmak.” 

Çavuşlar Mahallesinin 150 yıllık geleneği devam ediyor Çavuşlar Mahallesinin 150 yıllık geleneği devam ediyor

Muhabir: RESULENUR KANTAR