Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Minik Patiler Kliniği özellikle sokakta beslenilen kediler için kısırlaştırma ve tedavi hizmetlerin, yürütmeye deva ediyor. Klinik, hayvan sağlığı ön planda olmak üzere yapılan kısırlaştırma işlemi ile de popülasyonun kontrol altına alınmasına katkı veriliyor.

Manisa’da Kısırlaştırılan Kedi Sayısı 2 Bine Ulaştı (4)

 3 Ağustos 2022 yılından bu yana hizmet veren Minik Patiler Kliniği’nde 7 Haziran 2024 tarihi itibariyle 2 bin sokak kedisinin kısırlaştırma işlemi tamamlandı 

Demirci-Salihli karayolunda çalışmalar devam ediyor Demirci-Salihli karayolunda çalışmalar devam ediyor

“Hizmetin mükemmel olduğunu düşünüyorum”

Sokakta beslediği kedisini Minik Patiler Kliniği’nde kısırlaştırma işlemini gerçekleştiren Hakan Fidan,

“Hizmetin mükemmel olduğunu düşünüyorum. Buraya benim 3’üncü kedi getirişim. Bir ay önce ilk getirdiğimde kedinin dikiş izini göremedim. Çok güzel bir iş çıkartılmış. Bu büyük kliniklerde görülmeyecek kadar iyi bir hizmet. Benim geldiğimde 2 bininci kedinin kısırlaştırılması yapılmış. Her kedi yılda 10 yavru doğursa, 2 yılda 20 bin kedi doğmamış oldu. Sokak hayvanları sorunu bu şekilde çözülmüş olacak. Hem de en ucuz çözüm yöntemi. Burada önemli olan nokta işini özveriyle yapabilen personelimiz ve yetenekli veteriner hekimimiz” şeklinde konuştu.  

Manisa’da Kısırlaştırılan Kedi Sayısı 2 Bine Ulaştı (3)

Muhabir: ÖZGE AY