Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Samsun Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Samsun merkezli Adana, Ankara, Isparta ve Manisa illerinde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Manisa'da Kripto Para Dolandırıcılarına Dikkat! (4)

8 şüphelinin birbirleriyle “Telegram” isimli mesajlaşma programında oluşturdukları gruplarda kendilerini “kripto para yatırım uzmanı” ve internette kripto para yatırımı yapıp “yüksek tutarlı kazançlar elde eden kişiler” gibi tanıtarak aldatıcı dekont paylaşımlar ve bu paylaşımlara yapılan olumlu yorumlar ile böyle bir yatırım şekli olduğuna ikna ettikleri ortaya çıktı.

Manisa'da Kripto Para Dolandırıcılarına Dikkat! (1)

Yöntemleri pes dedirtti

Söz konusu dolandırıcıların mağdurları sahte kripto para sitelerine yönlendirdikleri, sahte kripto sitelerine üye olmalarından sonra yatırım amaçlı transfer ettikleri tutarları ile yüksek tutarlı kazanç elde ettiklerine inandırıp, müştekilerden bu kez sitede kazandıkları tutarları çekebilmeleri için sigorta, vergi, işlem ücreti, ulusal dosya güvenliği gibi gerekçeler ile para talep etmek suretiyle dolandırıcılık yaptıkları ortaya çıktı.

Manisa'da Kripto Para Dolandırıcılarına Dikkat! (5)

Şehir magandaları iş başında: 7 kişi 2 kişiyi öldüresiye dövdü Şehir magandaları iş başında: 7 kişi 2 kişiyi öldüresiye dövdü

Samsun Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri düzenlenen eş zamanlı operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Bir kişi ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılırken, Samsun Emniyet Müdürlüğündeki sorguları tamamlanan 8 kişi bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

Manisa'da Kripto Para Dolandırıcılarına Dikkat! (2)

Kaynak: İHA