Manisa'nın Şehzadeler ilçesine bağlı olan Utku mahallesinde çay ocağı işleten Nafiye Anka 31 Mart yerel seçimlerde muhtar adayı oldu. Eşiyle birlikte işlettiği çay ocağında, "çay isteme hattıyla" mobil sipariş alımı ile de dikkat çeken Nafiye Anka, mahallesinin Muhtar Adayı olarak seçimlere katılacak.

 Neşe Saçan Nafiye Anka Muhtar Adayı Oldu (2)

Anka, çay ocağından kazandığı paraları bile yıkamadan kullanmasının yanı sıra çevresine yaydığı pozitif enerji ile eşiyle beraber çay ocağı işletmeye devam ediyor. Muhtar olduğu takdirde  sokak hayvanları ile yakınen ilgileneceğini söyledi. 

Manisa'da kurulan 'İyilik Ocağı Derneği' Ramazan Ayında birçok ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürdü Manisa'da kurulan 'İyilik Ocağı Derneği' Ramazan Ayında birçok ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürdü

"Utku Mahallesi Aile Platformu kuracağız"

Yaya rampları ve engelleri yollarına bir çözüm getireceğini söyleyen Nafiye Anka;

“Sokak hayvanları sorunu sadece mahallemizin değil ülkemizin en önemli sorunlarından biri haline geldi. Can dostlarımızın sorununu başta Büyükşehir Belediyesi ve valilik nezdinde çözeceğiz. Tabii bu üzün süreç olacağı için öncelikle mahallemizde bulunan sahipsiz can dostlarımız için sabit kulübeler ve mama kapları hazırlayacağız. Bu sayede onlar kendilerini daha güvenle hissederken, bizlerde onlarla birlikte bu dönüşüm sürecini daha konforlu bir şekilde geçirmeyi planlıyoruz. Yaya kaldırımları ve engelleri rampalarının işgalinin çözümü noktasında çalışacağız. Utku Mahallesi Aile Platformu kuracağız. Mahallemizde yaşayan yaşlı ve engelli bulunan bakımı muhtaç her sakinimiz ailemizin kıymetli bir üyesidir. Bu platform sayesinde gönüllü üyelerimizle onlara destek olacağız” dedi.

Neşe Saçan Nafiye Anka Muhtar Adayı Oldu (3)

Muhabir: ÖZGE AY