Denetimlere bizzat katılan ve gerçekleştirilen denetimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk;

“İlimizde 215 Kontrol Görevlisi ile güvenilir gıda arzının sağlanması ve tüketici sağlığının korunması amacıyla gıda denetimlerimiz aralıksız devam etmektedir. Bunun yanı sıra 13.11.2023 ve 24.11.2023 tarihleri arasında, 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan pastacılık ürünleri üreten gıda işletmelerinin denetimlerine de etkin bir şekilde devam edilecektir. Teknik ekiplerimiz pasta, börek, hamur, sütlü tatlılar gibi pastacılık ürünleri üreten gıda işletmelerini; kayıt belgesi, izlenebilirlik, asgarî teknik ve hijyen kriterleri yönünden titizlikle denetlerken, gerekli görülmesi halinde numune almaktadırlar. Uygun olmayan işletmeler veya ürünler hakkında 5996 sayılı kanun çerçevesinde idari yaptırımlar uygulanmaktadır ”dedi.

İl Müdürü Öztürk ayrıca vatandaşlara olumsuz bir durumla karşılaştıkları takdirde Alo 174 Gıda Hattı'nı aramaları çağrısında da bulundu.

14.11.2023 tarihindeki denetimlere; Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Gıda ve Yem Şube Müdürü Dr. Defne Bacınoğlu ile Gıda Kontrol Görevlileri katıldı.

Dudak yeme alışkanlığı neden olur? Dudak yeme alışkanlığı neden olur?


 

Kaynak: CANAN SÜRGİT