Manisa’nın Yunusemre ilçesi Uncubozköy Mahallesi’nde Celal Bayar Üniversitesi, Manisa Adliyesi ve yeni alışveriş merkezinin kesiştiği noktada GEDİZ AŞ. tarsfından gerçekleştirilen alt yapı çalışması sonucu su borusu patladı. Patlak nedeniyle nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. İhbar üzerine ekipler sevk edildi.

Alaşehir Fenerbahçeliler Derneği’nden hastanedeki çocuklara sürpriz Alaşehir Fenerbahçeliler Derneği’nden hastanedeki çocuklara sürpriz

CHP’li meclis üyesinden tepki!

 CHP Yunusemre 2’nci sıra belediye meclis üyesi Özge Arslan duruma tepki gösterdi. Yaşanan durumda sorumlarına bir yaptırım olacak mı diye soran Arslan,

"Halk sağlığı tehdit eden bir durum varsa sorumluluğunu kim alacak"

diye sordu.

Arslan,

“Yüzlerce hasta, öğrenci ve vatandaş bu suya maruz kaldı. Su eğer pis suysa halk sağlığını tehdit eden bir durum var mı? Temiz suysa onlarca metreküp su boşa aktı, bu suyun faturası kime kesilecek? Sorumlularına bir yaptırım olacak mı?” şeklinde konuştu.

Vatandaştan tepki sertti!

Manisalı vatandaş Tuncay Bey durumu şöyle anlattı:

“Şu anda büyük bir kanalizasyon patlaması meydana geldi. Celal bayar hastanesi ve adliyenin arasında. Bu olaya sebep olan yeni yapılan alışveriş merkezin büyük binası ve onun karşısındaki ek bina inşaatı kanalizasyon patlatmasına neden oldular.”

Muhabir: RESULENUR KANTAR