Bu hafta 11 yeni film vizyona giriyor Bu hafta 11 yeni film vizyona giriyor

Manisa’da Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) Manisa Şubesi tarafından düzenlenen Manisa Şiir Günleri etkinliğin bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirildi. 

YKKED Manisa Şubesi tarafından başlatılan etkinlik MASKİ İkiz Kuleler konferans salonunda, Manisa’da şiirin, edebiyatın ve genelde sanatın geliştirilmesi, yazar ve şairlerle okuyucuyu buluşturma amacı ile etkinlikte edebiyatımızın önemli isimleri dinleyiciler buluşturdu.

Manisa’da Şiir Günleri Etkinliği Gerçekleştirildi (1)

Şair yazar Habib Bektaş, Adnan Sungur, Dilek Özkan, Gülseren Aturgil Naldöken, Yasemin Yazgan, Yusuf Çağlar, Sabahattin Umutlu şiirlerini paylaşıp kitaplarını imzaladılar.

Manisa’da Şiir Günleri Etkinliği Gerçekleştirildi (3)

Manisalı genç yetenekler katıldı

Genç yeteneklerin katılındığı etkinlikte  Manisa Lisesi öğrencisi şair Elif Mahru Hamarat sahne aldı. YKKED Derneği tarafından her yıl verilen Niobe Sanat Ödülü’ne Habib Bektaş’ın, Manisa yazın ve kültürüne yaptığı katkılardan dolayı Emek Ödülü’nü M. Emin Avşar aldı. 

“Okur ve gençlere rol model oluşturmayı amaçlamaktayız”

YKKED ailesi olarak amaçlarının Manisalıları sanat ve şiirler buluşturmak olduğunu vurgulayan YKKED Manisa Şube Başkanı Şevki Öztürk programda yaptığı konuşmasında,

 “Köy Enstitülerinin genel felsefesi ve eğitime bakışında sanat önemli bir yer tutmaktadır. Edebiyatımızda yer edinen ve çok sevilerek okunan Talip Apaydın, Fakir Baykurt gibi çok sayıda yazar ve şair de bu eğitim anlayışı ile yetişti. Bizler de YKKED ailesi olarak sanatın toplumdaki yapıcı ve birleştirici yanının farkında olarak Manisalıyı sanat ve şiirle buluşturmayı, okur ve gençlere rol model oluşturmayı amaçlamaktayız. Bu vesile ile programımıza katılan tüm yazar ve şairlere Manisalılar adına teşekkür ediyorum. Edebiyat ve sanat eksenli etkinliklerimizin de artarak devam edeceğini belirtmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Yaklaşık üç saat süren etkinlik plaket ve katılım belgelerinin katılımcılara takdim edilmesi ile son buldu.Manisa’da Şiir Günleri Etkinliği Gerçekleştirildi (3)


 

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK