CHP, Gülşah Durbay’la gururunu taçlandırdı CHP, Gülşah Durbay’la gururunu taçlandırdı

Manisa’da su faturaları bir türlü gündemden düşmüyor.  Bu durumu "Ali Cengiz oyunu" diye tabir eden CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, seçim öncesi MASKİ’nin yüksek fatura tepkisi çekmemek için su faturalarında yanıltma yöntemleri kullandığını belirtti.

 “Artık Ali Cengiz oyunlarına son!”

CHP’li Zeyrek ile bir vatandaşın arasında geçen diyalog hayrete düşürdü. Elindeki su faturasını göstererek açıklamalarda bulunan Zeyrek,

“Su bedeli 310 lira kesilmiş. Ama geçmiş borcun da 318 lira diyor. Yani aslında senin kullandığın su 620 lira. Ama seçim var diye 300 lirasını bu ay senden kesiyor. Yani 15 günlük kesiyor. Bu halkı kandırmaktır. Bu vatandaşa ayıptır. Aylık su parası yerine 15 günlük su parası alıyorlar. Faturada yarı ücret gösteriyorlar ama seni faturanın alt kısmında borçlandırıyorlar. Önümüzdeki ay bir buçuk aylık su faturası bedeli alacaklar. Artık Ali Cengiz oyunlarına son!” şeklinde konuştu.

25E84165 9F39 4D74 A41E 3A5Eb54A9166

Sokaktaki patlağın cezası vatandaşa kesilmiş

Kendisine gelen faturayı gösteren vatandaş da yaşadığı ilginç duruma sitem etti. İşte o sözler;

“Ferdi Bey, bu ne biliyor musun? Yolda su patlamış, evin önünde. Tamir ettiler, parayı bize kestiler. Bu normal su parası, bu da ‘yüksek sar’ diyor. Harita bilgisi yok. Yolda patlayan su bu. Cezasını ben çektim, işte faturası burada.”  

“Sizler sayesinde olacak”

Vatandaşın yaşadığı olayı anlatması üzerine konuşan Zeyrek, belediye şu an bir şirket gibi yönetildiğini ifade etti. Zeyrek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Artık halkı kandırmaktan vazgeçecekler. Artık halkını düşünen, halkı için çalışan bir belediye başkanı gelecek. Sizler sayesinde olacak. Bu tip hilelere hurdalara hiç gerek yok. Bu tip Ali Cengiz oyunlarına artık son. Bunlar artık Manisa’mızda yaşanmayacak.” 

Kaynak: RESULENUR KANTAR