Manisalı vekil Erzincan’daki maden kazasını araştırma komisyonunda Manisalı vekil Erzincan’daki maden kazasını araştırma komisyonunda

Yarın yapılacak yerel seçimlerde, yayın yasakları başladı. Seçime katılan siyasi partiler ile adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetleri ise yarın saat 18.00'e kadar yayınlanabilecek.

Manisa’da 1 Milyon kişi sandık başına gidecek

Manisa’da yerel seçimlerde 3 bin 832 sandıkta 1 milyon 113 bin 141 kişi oy kullanacak. Manisa’nın ilçeleri arasında en çok seçmenin olduğu ilçe Yunusemre iken en az seçmenin olduğu ilçe ise Gölmarmara oldu.

Büyükşehir için 19 aday yarışacak

Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde Manisa’da büyükşehir için 19 aday yarışacakken, 17 ilçede ise belediye başkanlığı için 198 aday yarışacak. Ayrıca il genelinde 13 kadın aday yarışacak. 18 adayla en fazla adayın yarıştığı ilçe Salihli olurken 7 adayla en az adayın yarışacağı ilçe Selendi oldu. Şehzadeler ise en fazla kadın adayın yarışacağı ilçe oldu.
Manisa’da il merkezinde ise Emniyet ve Jandarma personeli olmak üzere; 1692 kolluk kuvveti görev yapacak. İlçelerde 3606 kolluk kuvveti olmak üzere il genelinde 5298 kolluk kuvveti görev yapacak.

Yarın oy verme saatleri 08.00-17.00 olacak.


 

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK