Yeniden Refah Partisi Yunusemre Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Avcul, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Avcul yaptığı açıklamada, seçim atmosferinin farklı yerlere geldiğini  beliterek, 

“Geride bıraktığımız süreçte bana güvenip aday olmama imkan veren teşkilatıma ve yol arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Seçim atmosferinin çok farklı yerlere gelebileceğini öngöremedim.” İfadelerinde bulundu.

“Kazanamazsınız ama kaybettirirsiniz”

Partisinin  imkanlarının kısırlı olduğunu vurgulayan Avcul, kaybettirmeye yönelik bit tutuma zorlandığını da belirtti. Avcul açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Manisa’da 23 Nisan coşkusu ilk olarak okullarda yaşandı Manisa’da 23 Nisan coşkusu ilk olarak okullarda yaşandı

“Teşkilatımızın imkanlarının kısıtlı olmasından kaynaklı seçimi kazanma ihtimalimizin düşük olması, aksine kaybettirmeye yönelik bir tutuma zorlanmamız ve fikrine kıymet verdiğimiz insanların “kazanamazsınız ama kaybettirirsiniz” düşüncelerinden ve bazı muhalif partilerin kirli ittifaklarından ötürü vicdanen adaylık sürecini noktalamam gerektiği kanaatine varıp Yunusemre Belediye Başkanlığı Adaylığından çekildiğimi kamuoyuna saygıyla duyururum. Bu süreçte yanımda olan herkese hakkım helaldir, ben de helallik dilerim. Allah, şehrimize, ülkemize selamet versin, kavgasız, saygı çerçevesinde geçecek, en hayırlı sonuca eriştirecek bir yerel seçim süreci nasip etsin.”
 

Kaynak: Derya Öztürk